Настання холодів зовсім не означає, що потрібно відмовлятися від спорту та фізичних активностей. Навіть восени можна продовжувати гуляти і робити деякі спортивні вправи на вулиці. Фітнес-інструктор Анастасія Ісаєнко назвала 5 найвдаліших видів спорту для осені.

Велосипед

Найпростіший і найпопулярніший спосіб тримати себе у формі – велопрогулянки. Кататися велосипедом можна як у місті, так і в селі. Помірні велонавантаження підвищують витривалість, зміцнюють імунітет, знижують ризик інфекційних та вірусних захворювань, знімають стрес та допомагають спалити калорії. Ісаєнко порадила чергувати спокійну їзду з максимальним прискоренням. Цей спосіб велопрогулянок називають інтервальною їздою.

Біг

Багато любителів бігу займаються цим видом фізичної активності навіть узимку. Якщо правильно підібрати спортивний одяг, навантаження на свіжому повітрі не страшні. Біг нормалізує гормональний фон, благотворно впливає на нервову систему, покращує сон, збільшує працездатність та навіть допомагає боротися з депресивними розладами.

Читайте також:  Лікар-психіатр назвав 7 звичок, які миттєво зроблять вас привабливішими

Замінити біг вулицею біговою доріжкою не вийде, тому що «живий» біг ефективніший, якщо ваша мета – позбутися зайвої ваги. Починати можна з 10-хвилинних пробіжок, поступово збільшуючи час активності. Фітнес-тренер нагадала про важливість легкої розминки перед забігом.

Гра

Волейбол, футбол, баскетбол, бадмінтон та безліч інших ігрових видів спорту це не тільки хороший спосіб проведення часу з сім’єю та друзями, але й ефективне фізичне навантаження.

Тренажерні майданчики

Майже у кожному дворі встановлені турніки та різні тренажери для занять спортом. Вони не такі складні, як у спортзалі, але це не означає, що вони будуть марними для ваших тренувань.

Читайте також:  Лікар назвала 9 кращих продуктів, які зігрівають та знижують рівень цукру в крові

Початківцям Ісаєнко порадила проконсультуватися з тренером, який допоможе скласти програму занять, розписати раціон та дати рекомендації щодо вибору одягу для занять на вулиці.

Скандинавська ходьба

Ця вправа особливо популярна серед людей похилого віку, оскільки вимагає мінімум зусиль, але дає максимум користі. Такою ходьбою може займатися і молодь, оскільки під час скандинавської ходьби в тілі задіяно близько 90% м’язів, а навантаження рівномірно розподіляється.

Ці тренування покращать вашу поставу, збільшать обсяг легень, зміцнять кісткову тканину та скоординують рухи. Головне – добре засвоїти техніку такої ходьби: нога ставиться на п’яту, далі виконується перекочування на носок і одночасний мах протилежною рукою. Для зручності використовують спеціальні ціпки для скандинавської ходьби. Палиця має щоразу торкатися землі, тоді знизиться навантаження на коліна та хребет. Перед тренуванням виконайте легку розминку.

Читайте також:  Лікар назвала 3 доступні продукти, які допомагають уникнути тромбів