Про те, що секс піднімає настрій і зміцнює серце, ви і так напевно знаєте. А ось чи в курсі ви, що заняття любов’ю збільшують мозкову активність, роблять молодше і полегшують біль? Ні? Ну як так-то, зараз виправимо.

Секс захищає від застуди

Вчені провели дослідження серед студентів і з’ясували: слина тих, хто займався сексом 1-2 рази в тиждень, містить більш високий рівень імуноглобуліну А — антитіла, яке бореться з інфекціями і застудою. При цьому низький рівень імуноглобуліну А спостерігався як у тих, хто не займається сексом або займається ним менше рази на тиждень, так і у тих, хто займається ним занадто багато (три рази в тиждень і більше).

Застуда

Секс збільшує мозкову активність

Дослідники з Університету Амстердама стверджують: секс може поліпшити аналітичне мислення. А під час експерименту в Університеті Прінстона (США) — він проводився на щурах — вчені виявили інший факт: у сексуально активних гризунів відбувається зростання нейронів у гіпокампі — частині мозку, яка зберігає спогади. Поки невідомо, чи відбуваються такі зміни у мозку людини. Але те, що секс позбавляє від стресу і підвищує настрій — доведений факт (про це нижче). А це вже немало.

Секс полегшує біль

Під час занять сексом звільняється велика кількість гормонів, які зменшують біль. Завдяки окситоцину — гормону обіймів — людина відчуває менше стресу, відчуває себе спокійною і щасливою. Ще заняття любов’ю виробляють серотонін, ендорфіни і фенілетиламін — гормони, які відповідають за відчуття ейфорії, радості і захоплення. Всі ці процеси змушують людину відволіктися від болю і зовсім про нього забути.

Інші дослідження показали: секс позбавляє від мук під час мігрені і зменшує неприємні побічні ефекти ревматоїдного артриту.

Біль

Секс покращує сон

Анекдоти та жарти про те, що чоловіки відразу ж вирубуються після сексу, вже не актуальні. Не тільки хлопці вмить засипають — це стосується і дівчат. Секс діє на всіх однаково, просто організм чоловіка і жінки реагує на це по-різному. Під час і після занять любов’ю мозок виробляє норадреналін, серотонін, окситоцин, вазопресин і інші гормони — вони викликають бажання обніматися, притискати партнера до себе. Або ж заснути. У чоловіків найчастіше відбувається друге: у них робота префронтальної кори — частини мозку, відповідальної за інтерпретацію і реагування на нову інформацію — значно уповільнюється після оргазму.

Секс робить вас молодше

Заняття сексом покращують не тільки сон, але і стан шкіри. В ході шотландського дослідження з’ясувалося: подружні пари, які займалися сексом три і більше разів на тиждень, виглядали в середньому на десять років молодше свого віку. Оргазм викликає у чоловіків і жінок викид статевого гормону естрогену. Цей гормон позитивно впливає на стан волосся і шкіри. А завдяки цьому людина відчуває себе більш впевнено і привабливо.

Молодість

Секс знижує ризик серцевих захворювань

Напевно ви не раз чули, що заняття сексом знижують ризик серцевих захворювань, наприклад інсульту та ішемічної хвороби. Так і є. Але поки це доведено тільки для чоловіків. За даними дослідження, у чоловіків, які займалися сексом раз на місяць і рідше, ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань вище на 45%. Можливо, причина просто в гарному стані здоров’я в цілому. У таких чоловіків найчастіше більш високе лібідо, а значить, вони більше займаються сексом.

Секс покращує перебіг вагітності

Ми вже не раз говорили, що сексом під час вагітності займатися можна і навіть потрібно. Головне — не соромитися задавати всі питання гінекологу і прислухатися до свого тіла. Один з головних плюсів: заняття сексом знижують ризик розвитку таких серйозних ускладнень, як гестоз — він може викликати набряк кінцівок, головні болі, нудоту і навіть судоми.

Вагітність

Секс знижує тиск

Високий кров’яний тиск має багато серйозних наслідків. Серед них — інсульт та інфаркт. Це ж явище може стати причиною еректильної дисфункції (імпотенції) у чоловіків, а у жінок знизити збудливість і здатність досягати оргазму. Щоб не зіткнутися з подібним, необхідно підвищувати рівень тестостерону. Один із способів — займатися сексом. Дослідження показали зв’язок між низьким рівнем тестостерону і високим артеріальним тиском. Сплеск ж тестостерону знижує тиск і тим самим позбавляє від всіх тих жахів, що ми перерахували вище.

Джерело: The challenger