Дружні і любовні відносини неможливо уявити без обіймів. Це робиться для того, щоб принести собі і іншому приємне. Але мало хто знає, що близькість з оточуючими може бути корисна не тільки в психологічному плані.

Як саме обійми впливають на здоров’я людини, розповімо в нашому матеріалі.

Вироблення гормонів

В процесі обіймів в організмі виробляється гормон окситоцин. Це той самий гормон, який приносить задоволення людині. Саме за рахунок нього виробляється безліч інших плюсів, про які сьогодні піде мова.

Поліпшення імунітету

Окситоцин стимулює вироблення інших гормонів, які дозволяють організму ефективніше боротися з різними інфекціями і хворобами. Але обійми в цілому сприяють тому, що людина відчуває себе краще. Це називається “ефект плацебо”, коли люди вірять в силу свого позитивного настрою, що нічим не хворітимуть.

Читайте також:  10 рідкісних і дивних хвороб

Знеболюючий ефект

Обійми можуть зменшити біль. Тактильні відчуття вивільняють досить окситоцину, щоб людині стало набагато краще. Тому варто обніматися частіше, щоб відчути на собі всі плюси.

Зниження ризику серцевих хвороб

Вельми приємний плюс обіймів полягає в тому, що вони можуть знизити ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань. Вся справа в тому, що хімічні реакції, що відбуваються, коли люди обіймаються, здатні знизити кров’яний тиск, що в свою чергу впливає на серце. Чим воно здоровіше, тим менше стресу та інших супутніх захворювань.

Зменшення тривожності

Гормон окситоцин впливає на позитивне мислення. Він допомагає дивитися на світ більш позитивно, менше тривожитися і відчувати щастя. Іншими словами, людина стане набагато приємнішою в спілкуванні, так як позбавиться від думок про негаразди, стане більш соціальною.

Читайте також:  Які частини тіла краще не чіпати руками

Глибокі відносини

Спілкування вкрай важливо у відносинах, в тому числі і обійми. Причому неважливо, романтичні це стосунки або дружні. Просто прийшовши додому, треба обійняти свою маму, свого хлопця, тата, брата, чоловіка або дружину. В такому випадку настрій стане набагато краще, а відносини між вами стануть набагато глибше.

Допомога при вигодовуванні

А ви знали, що окситоцин відмінно впливає на жінку в положенні? Надалі при регулярних обіймах у неї будуть більш благополучні пологи і успішне грудне вигодовування. Адже гормон впливає також на відносини між мамою і немовлям, допомагаючи жінці розслабитися.

Поліпшення сну

10 хвилин обіймів перед сном стануть відмінним завершенням дня. Це змусить організм виробити більше окситоцину, що вплине на зняття стресу, розслабить людей і дозволить позбутися від безсоння. Сон стане набагато міцнішим і якіснішим.

Читайте також:  Названо найбільш небезпечну картоплю

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News