Які небезпеки для здоров’я нас найчастіше підстерігають влітку? Відповідь на це дали експерти з США.

Більшість з нас сприймає літо, як саме щасливий і безтурботний час року, сезон відпусток і свят. Однак саме влітку ми часто стикаємося з досить специфічними небезпеками для здоров’я. Приміром, з фотокератитом або опіком рогівки, який розвивається через прямий контакт очей і сонця. Якщо влітку ви не носите сонцезахисні окуляри, то збільшується небезпека катаракти, макулярної дегенерації та новоутворень очей. На місцевому пляжі цілком можливо зіткнутися з кишковими паличками, які мешкають у фекальних речовин, зариті в піску. Саму страшну небезпеку представляє найпростіший мікроорганізм неглерія Фоулера, що мешкає в не дуже чистих теплих водоймах. При розвитку первинного амебного енцефаліту після проникнення неглерии в організм ймовірність пацієнта залишитися в живих – менше 1%.

Не варто ігнорувати і небезпеку таких популярних літніх страв, як шашлики. При їх виготовленні виділяються канцерогени включаючи поліциклічні ароматичні гидрокарбоны. Якщо ви вживаєте таке м’ясо дуже часто, то ризик практично невиліковного раку підшлункової залози підскакує на 60%. Багатьом людям подобаються влітку гуляти босоніж по траві. Дійсно, це приємне відчуття, але ризик травм збільшується. Через такі травми ступні в організм можуть проникати небезпечні віруси, в тому числі і ті, що викликають правець.

Влітку зростає небезпека розвитку самих різних розладів, пов’язаних зі спекотною погодою. Вони супроводжуються запамороченнями, головним болем, блювотою, втомою і надмірною пітливістю. Деякі ліки роблять вас більш уразливими перед спекою. До них відносяться антигістамінні, препарати проти гіпертонії і хвороб серця, діуретики, проносні засоби, антидепресанти і протисудомні засоби. Природно, що прохолодне ставлення до сонцезахисних кремів у спекотні сонячні дні загрожує підвищеним ризиком раку шкіри. Не слід забувати про загрозу отруєнь через вживання неперевірених грибів, ягід і рослин, а також травм при зіткненні з не дуже милосердними комахами.

Джерело: МедікФорум