Людям, що страждають від виразки шлунка, крім ліків, важливо уникати вживання певних продуктів, а деякі, навпаки, – необхідно включати в своє меню.

Цвітна капуста. Один з рекомендованих продуктів для включення в меню при виразці шлунка. Містить сульфорафан – речовину, що володіє властивістю успішно боротися з її головними провокаторами, бактеріями H. pylori.

Капуста. З’єднання s-метилметіонін( вітамін U), що міститься в звичайній капусті, сприяє терапії виразки шлунка, подщелачівая організм і врівноважуючи рівень pH. Крім того, продукт багатий амінокислотою глютамін, корисною при лікуванні виразки: її присутність сприяє загоєнню відкритих пір, зміцнює слизову оболонку.

Редька. Експерти називають білу редьку корисним продуктом для усунення запалення слизової оболонки шлунка, проблем з його роботою.

Ягода. Медики радять для включення в меню при виразці шлунка чорницю і полуницю. Чорниця, будучи багатим джерелом антиоксидантів і поживних речовин, ефективно покращує функціонування імунної системи і прискорює одужання від виразки. Полуниця, за словами фахівців, може діяти як захисний щит від виразки шлунка – вона насичена речовинами, що поліпшують стан слизової оболонки травного тракту.

Яблука. Вживання яблука кожен день експерти назвали природним способом знизити ймовірність появи виразки шлунка. Даний продукт містить флавоноїди, що пригнічують активність бактерій H. pylori.

Морква. Обов’язково включайте в меню морква для зміцнення слизової оболонки шлунка. Вчені констатують, що присутність вітаміну А в моркві допомагає запобігти виразці, запалення або розлад шлунка.

Броколі. Дослідження показують, що сульфорафан, що міститься в ній, здатний знищувати бактерії, що викликають виразкові ураження.

Часник. Невеликий зубчик часнику здатний стримувати розмноження бактерії H. pylori, що викликають виразку шлунка. Також в продукті присутні певні антимікробні елементи, що допомагають при її лікуванні.

Солодець. Може ефективно боротися з виразкою шлунка і гастритом – вона має протизапальні властивості, що зменшують запалення в цьому органі.

Натуральний йогурт. Експерти назвали його одним з найбільш корисних продуктів для включення в меню виразок. Його компоненти-пробіотики, лактобацили, ацидофіли – допомагають при лікуванні захворювання.

Оливкова олія. Дані досліджень свідчать, що його феноли діють як антибактеріальні агенти, запобігаючи подальшому поширенню H. pylori і заодно ураження слизової оболонки шлунка.