Вчені пояснили, чому в різні часи змінюється кількість новонароджених дівчаток і хлопчиків. Виявилося, так вирішила природа.

Проаналізувавши велику кількість даних про новонароджених, американські вчені з’ясували, що в спокійні часи в різних країнах на сто народжених дівчаток припадає сто п’ять хлопчиків. Але так буває не завжди.

Наприклад, було відзначено, що в післявоєнні роки, на тлі загального скорочення числа пологів, на світ з’являється більше хлопчиків. При цьому, в періоди криз, не пов’язаних з масовою загибеллю населення, серед новонароджених більше дівчаток.

Як вважають дослідники, це пов’язано з тим, що таким чином спрацьовує природний відбір. Жіночий організм більш стійкий до стресів і різних проблем, наприклад, якщо вагітна жінка постійно недоїдає, то ембріон чоловічої статі загине з більшою ймовірністю. Якщо ж хлопчик все ж народиться, то він буде відрізнятися більш хорошими показниками здоров’я.

Тобто, в кризові часи дівчатка виживають завдяки своїй природній стійкості, а хлопчики – за рахунок власних унікальних здібностей. Тому навіть при спрацьовуванні еволюційного механізму компенсації, як у випадку з післявоєнним часом, хлопчики, які з’явилися на світ в цілому будуть відрізнятися кращим здоров’ям, ніж дівчата, народжені в той же період. (ЧИТАЙТЕ ДАЛІ)