Відомо, що цистит або інші інфекції сечовивідних шляхів, часто схильні повертатися. Медики знайшли спосіб, як знизити ймовірність рецидиву.

Американські медики опублікували результати дослідження, які показали, що уникнути рецидиву циститу та інфекцій сечовивідних шляхів у жінок допомагає звичайна питна вода. Згідно зі статистикою, циститом хворіють близько 70% жінок протягом життя. Причин для розвитку цієї хвороби може бути безліч, але впоратися з нею не так просто.

Також медики давно помітили, що при неускладненій інфекції в 75% випадків протягом року буває рецидив. При цьому часто цистит, який «повернувся» буває викликаний тим же збудником – так буває в переважній більшості випадків.

Читайте також:  Названо продукти, які допомагають схуднути

Дослідники запропонували пацієнткам, які звернулися з приводу циститу вперше, пити 1-1,5 літра води додатково до звичної кількості рідини. Як виявилося, водна терапія дійсно ефективна – жінки, які протягом року проходили цієї рекомендації, стикалися з рецидивом на 50% рідше.

Як вважають лікарі, це пов’язано з тим, що більша кількість сечі допомагає вимивати хвороботворні бактерії. До речі, також медики порадили жінкам полюбити журавлинний сік, так як він багатий антимікробними речовинами і має легкий сечогінний ефект. Особливо корисний сік під час лікування циститу, а також в якості профілактичного засобу в перший рік після хвороби. Однак, ним не варто занадто захоплюватися – найкраще випивати не більше однієї склянки соку в день, розводячи його водою. (ЧИТАЙТЕ ДАЛІ)

Читайте також:  Лікар назвав ознаку високого тиску