Порядок народження — один із небагатьох факторів в нашому житті, який не підвладний нашому контролю. А вся справа в тому, що порядок народження впливає на нас, хочемо ми того чи ні. Навіть положення єдиної дитини у сім’ї впливає на розвиток його особистості, на те, яким він буде у дорослому житті.

Безумовно, незважаючи ні на що, кожна людина – це індивідуальність, однак порядок народження має набагато більше і більше цілеспрямований вплив на вашу особистість, ніж ви собі можете уявити.

Первістки – природжені лідери і перфекціоністи

Бути старшим братом або сестрою означає бути лідером, подобається це вам чи ні.

Молодші діти природно будуть рівнятися на старших, а старші, у свою чергу, їх контролювати. Це багато в чому визначає їх майбутнє місце роботи.

Згідно з даними Money у старших братів і сестер на 24% вище ймовірність стати топ-менеджерами, порівняно з молодшими дітьми в сім’ї.

За даними Best Psychology Degrees перші діти в сім’ї раніше дізнаються, як доставляти своїм батькам радість, догоджати їм. Це сприяє виникненню у них сподівань і надії на те, що вони можуть відповідати високим вимогам і стандартам.

Це є причиною того, що багато з тих дітей, хто народився в сім’ї першими, стають перфекціоністами і в житті добиваються високих результатів. Поряд з цим у них спостерігається схильність все контролювати.

Середні діти відчувають, що їх ігнорують

Поняття «синдром середньої дитини» було введено для пояснення явища відчуженості середніх дітей в сім’ї і того, як це впливає на їх особистість. Середнім дітям без ідентичності, яка сформувалась також доводиться змагатися один з одним за визнання в сім’ї, що є причиною їх деякою імпульсивності і позерства.

У зв’язку з почуттям відчуженості в родині більшість середніх дітей виділяються своєю соціальною активністю поза сім’ї, що є свого роду компенсацією їх ігнорування близькими родичами.

Згідно з даними, наведеними в Psychology Today, середні діти вміють чудово домовлятися з іншими, оскільки вони є в сім’ї посередниками, зв’язковими між братами і сестрами. Також це можна пояснити і тим, що вони не звикли отримувати те, чого вони хочуть, тому змушені бути більш винахідливими.

Наймолодші діти чарівні і забавні

Зазвичай молодших дітей всі обожнюють. Любов, підтримка, увага означає те, що молодші діти задоволені собою, а їх впевненість в собі захоплює інших.

У них немає постійного обов’язку бути прикладом для молодших. Вони зосереджені на тому, щоб отримувати задоволення від себе і від життя в цілому.

Всі, у кого є молодші брати і сестри, знають, що їм все сходило з рук. Вони з легкістю відіграють роль жертви.

My Child Health пояснює це тим, що молодші діти завжди розраховують на допомогу інших. Старші брати і сестри, образно кажучи, прокладають їм дорогу, а молодші з легкістю отримують те, що вони хочуть.

Це може трохи зіпсувати дитину, і вона буде менш адаптована для життя поза сім’єю.

Єдина дитина в сім’ї

Подібно до первістків, єдині діти в сім’ї отримують багато уваги з боку батьків. Але на відміну від них ця увага не переходить потім на молодших дітей.

Єдині діти в родині честолюбні і цілеспрямовані, так як вони відчувають, що повинні відповідати очікуванням своїх батьків.

Вони мало грають зі своїми однолітками і багато часу присвячують навчанню. Вони воліють заняття, які передбачають змагальність.

У єдиних дітей в сім’ї немає товаришів по дитячим іграм. Вони багато часу проводять на самоті. Вони розумні не по рокам, і прекрасно себе почувають в компанії старших людей.

Близнюки, відомі своєю здатністю співчувати

Люди часто говорять про телепатичні здібності близнюків або їх здатності відчувати те, що відчуває інша людина. Поки що немає дійсних доказів телепатії, близькість близнюків один одному відображається в їх здатності до емпатії, співпереживання та співчуття іншим.

Це можна пояснити тим, що вони більшу частину часу проводять разом. В результаті у них розвивається до дуже високого рівня розуміння того, що відчуває інша людина. Також вони добре читають емоції інших людей.

Надзвичайна близькість та схожість близнят стимулює суперництво між ними. Цьому також сприяє і те, що люди часто порівнюють близнюків між собою.

У деяких випадках близнюки можуть відгороджуватися один від одного, намагаючись утвердити свою відмінність один від одного, стати окремою особистістю.

Звичайно, бувають виключення з правил. У кожного свій індивідуальний шлях розвитку. Але навіть при невідповідності дитини типовому образу, багато рис, особливості його характеру все ж відповідають стереотипу порядку народження.

Джерело: HeadInsider