Журнал Expert Review of Clinical Pharmacology опублікував дані, отримані міжнародною групою вчених, які вивчали відомості, отримані дослідженнями природи холестерину за останні п’ятдесят років. У результаті вчені констатували: немає даних, що підтверджують вплив холестерину на серцево-судинні захворювання.

«Ми не виявили доказів зв’язку між високим рівнем загального чи «поганого» холестерину і серцево-судинними захворюваннями», – заявили автори нової роботи після того, як ними були проаналізовані дані 1,3 мільйона пацієнтів.

В опублікованому огляді вчені стверджують, що широко поширене сьогодні уявлення про небезпеку високого рівня холестерину в крові для здоров’я людини базується на «статистиці, яка вводить в оману, виключення невдалих випробувань та ігнорування численних суперечливих спостережень». Чи означає це, що прийом статинів, обгрунтований потрібністю цих препаратів для боротьби з підвищеним холестерином, є, по суті, марною справою? Дослідники вважають: так.

Фахівці апелюють до аналізу даних, отриманих в 12 європейських країнах в період з 2000 по 2012 рік. Ці розрахунки свідчать, що між прийомом статинів і скороченням смертності немає ніякого зв’язку. Ефективність статинів цього разу поставлена вченими під сумнів. Згідно з їх висновком, дані препарати мають “неочевидні переваги, і серйозні побічні ефекти”.

Дослідники поділилися зробленими ними парадоксальними відкриттями. Зокрема, вони виявили, що літні люди з високим рівнем «поганого» холестерину (ЛПНЩ, ліпопротеїни низької щільності) відрізняються більш довгою тривалістю життя. Інший парадокс в тому, що здорові люди з низькими «поганим» холестерином в крові, як з’ясувалося, схильні до інфекційних захворювань і раку.

Раніше ми писали про професії, які впливають на виникнення деменції.