Скорочення часу використання смартфоном хоча б на одну годину на день знижує рівень тривожності, підвищує рівень задоволення життям і навіть шанси на фізичні навантаження. Такого висновку дійшли вчені з Ruhr-Universität Bochum у Німеччині.

Ми погано уявляємо собі життя без смартфона, але якби нам вдалося скоротити їхнє використання хоча б на одну годину на день, то це вже знизило б ступінь тривожності, підвищило рівень задоволеності від життя і навіть шанси на більшу кількість фізичних навантажень. Німецькі вчені стверджують, що зовсім не обов’язково повністю відмовлятися від смартфонів, щоб почуватися краще. Але навіть невелике скорочення інтенсивності їх використання вже позитивно впливає на самопочуття людини.

Попередні дослідження також демонстрували, що активне користування смартфонами пов’язане з ожирінням, болями у шиї, погіршенням працездатності та формуванням психічної залежності. І тепер німецькі вчені хотіли з’ясувати, який період користування смартфоном є небезпечним для здоров’я. І чи стане наше життя справді кращим, якщо ми скоротимо використання цих гаджетів.

Вони залучили 619 людей, розділивши їх на три групи. У першій 200 учасників взагалі відмовилися від смартфонів на цілий тиждень, у другій 226 осіб скоротили їхнє використання на годину на день, а в третій контрольній групі 193 учасники ніяк не змінювали своїх стосунків зі смартфоном. Виявилося, що позитивний ефект мали учасники першої та другої груп. Але там, де не повністю відмовлялися від смартфона, цей ефект зберігався довше та демонстрував більшу стабільність.