Деменція має вплив на своїх хворих, поступово порушуючи їх пам’ять і позбавляючи їх незалежності. На щастя, профілактичні заходи проти хвороби великі. Результати одного дослідження показують, що сон менше п’яти годин щоночі може мати тяжкі наслідки для мозку.

Сон та деменція – складна тема. Різні типи деменції пов’язані з різними проблемами сну.

Деменція з тільцями Леві та хвороба Паркінсона, мабуть, особливо пов’язані з легкими порушеннями сну, і деякі дослідження показали, що легкі порушення сну є дуже ранньою ознакою цих станів, особливо у чоловіків похилого віку.

У дослідженні, проведеному Відділом сну та циркадних розладів у 2021 році, вивчався зв’язок між безліччю порушень сну та ризиком деменції.

Результати показали, що ризик недоумства був удвічі вищим серед людей, які спали менше п’яти годин на добу, порівняно з тими, хто спав від сьомої до восьмої години.

Провідний автор дослідження Ребекка Роббінс з відділу сну та циркадних розладів сказала, що отримані дані свідчать про те, що неадекватна тривалість сну може збільшити ризик розвитку деменції, і наголошують на важливості хороших звичок сну.

За даними Товариства Альцгеймера, хороший сон пов’язаний із добрим здоров’ям, у тому числі з когнітивним здоров’ям.

«Дослідники вивчили, чи є ефективні методи лікування поганого сну і чи можуть ці методи вплинути на ризик розвитку деменції. Деякі ліки від поганого сну, такі як бензодіазепіни, були пов’язані з підвищеним ризиком недоумства, хоча докази зв’язку суперечливі. Багато методів лікування, які були запропоновані для покращення якості сну, включають зміну способу життя. Регулярні режими сну, режими харчування та дієти, фізичні вправи та забезпечення яскравого світла вранці – все це способи покращити якість сну».