Включивши ці продукти в свій щоденний раціон, гіпертоніки можуть захистити своє серце.

Темно-зелена листова зелень. Шпинат або кучерява капуста, на думку лікарів, особливо корисні для людей з високим кров’яним тиском через високий вміст магнію. Цей мінерал сприяє зниженню АТ, оскільки стимулює вироблення оксиду азоту, який розслаблює кровоносні судини. Інші продукти, багаті на магній, включають цілісні зерна, бобові.

Риба. Для зниження артеріального тиску лікарі рекомендують з’їдати щонайменше дві порції жирної риби щотижня – цей продукт забезпечує організм ненасиченими жирними кислотами омега-3, вкрай корисними для здоров’я судин та серця.

Молочні продукти. Молоко та натуральний йогурт багаті білком, кальцієм та калієм – цей «букет» поживних речовин допомагає знижувати високий кров’яний тиск.

Авокадо. Його плоди – багате джерело калію, яке діє майже так само, як магній, у тому сенсі, що він розслаблює кровоносні судини, забезпечуючи проходження через них інтенсивнішого потоку крові. Завдяки цьому зміцнюється здоров’я серцевого м’яза, а також зменшується напруга судинної тканини через тиск на неї крові. Крім цього, авокадо містять ненасичені жирні кислоти, що покращують стан та властивості судинної тканини.

Банани та інші продукти з калієм. Як уже було сказано, цей мінерал може допомагати людям з високим кров’яним тиском або тим, хто ризикує отримати гіпертонію. Калієм насичені такі продукти, як банани, сухофрукти, шпинат, картопля, пшеничні висівки, багато круп, зелений горошок та інші бобові.

Часник. Ще один «суперпродукт», який лікарі рекомендують їсти за високого кров’яного тиску. Часник століттями використовувався як натуральні ліки для лікування різних захворювань, а в останні роки різні дослідження підтвердили і гіпотензивний ефект, який властивий цьому пряному овочу. У ньому міститься аліцин – ця речовина сприяє розширенню судин, за рахунок чого знижує тиск.

Джерело: MedicalNewsToday