Лікар-терапевт Ольга Чиркова спростувала здатність вправ на прес позбавляти жиру на животі.

За її словами, при регулярному виконанні комплексу вправ на прес, м’язові кубики дійсно з’являться, але не будуть видно, оскільки жир з живота та боків все одно нікуди не піде. Щоб позбавитися такого жирового прошарку, доведеться дотримуватися дієти як допоміжного засобу для спорту.

Для підкресленого преса необхідний регулярний повноцінний сон між тренуваннями організм повинен відпочивати; не менш важлива відсутність стресу. З раціону мають бути виключені швидкі вуглеводи, трансжири, соління, копчення. Потрібно споживати більше зернобобових, овочів, фруктів, білків.

Крім того, лікар порекомендувала чергувати кардіо- та силові тренування. І тільки в крайньому випадку доведеться звернутися до абдомінопластики – об’ємного оперативного втручання, яке здійснюється з метою відновлення естетичних пропорцій живота.

Правильно харчуйтеся: жодних швидких вуглеводів, трансжирів, солінь та копченостей. Більше овочів, фруктів, білків, зернобобових. Вважайте калорії: потрібен дуже невеликий дефіцит. Висипайтеся: нестача сну та стреси збільшують вироблення греліну – гормону голоду. Чергуйте кардіо- та силові тренування. Робіть лімфодренажний масаж та кінезіотейпування проблемних зон.