Вишня відноситься до числа найпопулярніших ягід в Україні, і це дуже добре. Експерти назвали 6 причин того, чому ми повинні якомога частіше ласувати вишнями.

Почнемо з того, що вишні допомагають при артриті та інших запаленнях. У них багато антиоксидантів, які пов’язані із зменшенням рівня окису азоту – компонент, який пов’язаний з остеоартритом та ревматоїдним артритом. Вчені з Бостонського університету довели вплив вишень на зменшення ризику подагри. Ці ягоди допомагають знижувати рівень цукру в крові у жертв діабету. Ця властивість пояснюється за рахунок антиоксиданту антоцианіну – натурального пігменту, у якого безліч переваг для здоров’я. У ході лабораторних досліджень антоцианіни збільшили виробництво інсуліну клітинами підшлункової залози на 50%.

Читайте також:  Симптоми, які свідчать про порушення в роботі печінки та жовчного

Вишні ефективно знижують ризик хвороб серця. В цьому плані вони забезпечують майже такі ж переваги для здоров’я, як і рецептурні ліки для регулювання показників жиру та глюкози у пацієнтів з метаболічним синдромом. Вчені з Університету Мічигану з’ясували, що вишні знижують ризик інсульту навіть у тому випадку, якщо вони приймаються разом з ліками. Доведена здатність вишень за рахунок дієтичних волокон, які містяться в них зменшувати ризик пухлин кишечника. Крім того, вживання дієтичних волокон також дозволяє людям брати під контроль вагу.

Вишні активно допомагають поліпшити пам’ять, і знову-таки за рахунок антоцианінів. Спостереження за лабораторними щурами вчених з Університету Тафтса показало, що вишні зміцнювали пам’ять і моторні функції гризунів. Нарешті дослідники з Університету Пенсільванії з’ясували, що вживання вишневого соку перед відходом до сну, збільшує загальний час сну і його якості. А значить, вишні можуть стати ефективними снодійними.

Читайте також:  Медики розвіяли міф про користь моркви та чорниці для зору

Джерело: МедікФорум