Нове дослідження допомогло отримати у відповідь питання, чому рутинна процедура видалення мигдаликів в дітей віком часом закінчується смертю молодих пацієнтів. Зазначимо, що це одна із найпоширеніших хірургічних процедур на планеті.

Тонзилектомія або видалення мигдалин при тонзиліті належить до рутинних і поширених процедур, щороку проводяться сотні тисяч таких операцій. Однак, навіть ця процедура не позбавлена ​​серйозних ризиків, часом смертельно небезпечних.

Найбільш часті ускладнення, які спостерігаються після тонзилектомії, це зневоднення, пов’язане з сильним болем та кровотечею. Самі кровотечі можуть з’явитися і під час операції і незабаром після, тоді вони називаються первинними – такими вони вважаються протягом перших 24 годин.

Читайте також:  Що відбувається з організмом, коли людина утримується від алкоголю

Але ще більш небезпечні вторинні кровотечі, які виникають у середньому на терміні від 5 до 10 днів після операції. Після операції з’являється відкрита рана, оскільки лікар видаляє мигдалики через порожнину рота, але не гоїться місце видалення.

Розрахунок йде на так зване вторинне натяг, але іноді при загоєнні у пацієнтів починаються кровотечі, які не зупиняються. Саме вторинне кровотеча викликає особливу тривогу, оскільки з ними пов’язані найбільші ризики.

Зазначимо, що ризик смерті у здорової у всіх інших відносинах дитини після тонзилектомії дуже низький. Нове дослідження показало, що він становить лише 0,007%. Наприклад, з учених, що потрапили у сферу уваги, 504 000 тонзилектомій тільки 36 закінчилися смертю.

Читайте також:  Дев'ять корисних для організму властивостей м'яти

Але вчених цікавило, що може призвести до неї. Найчастіше смерть спостерігалося у пацієнтів із хронічними та складними захворюваннями на зразок астми або термінальної стадії ниркової недостатності. Цілком можливо, що у таких хворих необхідність проведення тонзилектомії слід розглядати особливо ретельно.