Дослідник-дієтолог Державного інституту здоров’я і харчування Японії Хідемі Такімото дала інтерв’ю, в якому торкнулася головних причин вражаючого здоров’я і стрункості японської нації.

Всі, хто бував в Японії, відзначають: люди там люблять поїсти і в закладах громадського харчування того ж Токіо типово спостерігати картину вживання їжі у великих кількостях. Чому ж серед японців практично немає товстих?

На думку Хідемі Такімото, можна виділити декілька чинників, що пояснюють, чому жителям Японії ожиріння не загрожує навіть в перспективі (принаймні, в найближчій). Один з таких секретів криється у ставленні японців до жирної їжі.

«Хоча з часу недоїдання відразу після Другої світової війни швидко зросло споживання продуктів харчування, відмітна особливість японців виявилася в тому, що серед них не збільшилося споживання жиру», – заявила Хідемі Такимото.

Також, за словами Такимото, в Японії статистично стали вживати менше солі. Як наслідком, серед японців скоротилося число тих, хто страждає високим кров’яним тиском.

Третій фактор на думку вченого в тому, що серед міських жителів в Японії мало автомобілістів. Вони більше ходять пішки і пересуваються на громадському транспорті, що наділить їх великим обсягом фізичного навантаження.

Загалом, тривожних тенденцій до ожиріння у національних масштабах в Японії не простежується. Тим не менш, звички в харчуванні японців змінюються. Тут стали більше вживати фастфуд і м’ясної їжі. Закономірним на думку експерта чином на першому місці по захворюваності серед сучасних японців стоять онкологічні недуги, смертність від яких постійно збільшується.

Джерело: МедікФорум