Наукові фахівці з Університету Макмастера в Канаді встановили, що вживання певної кількості харчової солі не призведе до гіпертензії та пов’язаних з ним патологій судин і серця. Занадто низьке споживання солі на думку дослідників також не можна вважати здоровою звичкою.

Результати нової роботи вчених, які вивчали допустимий для здоров’я рівень солі а раціоні, опублікував журнал The Lancet. Фахівці вважають «золотою серединою» у споживанні солі кількість п’ять грамів в день. Ця цифра стала підсумком аналізу способу життя майже 100 тисяч здорових добровільних учасників у віці від 30 до 75 років з 400 міст, розташованих у різних країнах світу.

Читайте також:  Лікар пояснила необхідність змінювати спосіб життя після 40 років

Ці дані були зіставлені з показниками експертизи біоматеріалів – вчені щодня перевіряли, яка кількість солей натрію споживалася добровольцями. Крім того, їм виміряли кров’яний тиск.

Дослідники встановили, що 80 відсотків людей споживають сіль в районі трьох-п’яти грамів. Даний обсяг солі, як виявилося, не впливав на погіршення функцій органів серцево-судинної системи. Понад це або дуже незначна кількість солі дійсно корелювали з підвищеним ризиком проблем зі здоров’ям.

Так, згідно з розрахунками фахівців, кожен додатковий грам солі збільшує систолічний артеріальний тиск на 2,86 міліметра ртутного стовпа. У свою чергу, пацієнти, які їли занадто мало солі, були в більшій мірі схильні до ризику серцево-судинних захворювань, ніж ті, що вживали сіль на рівні трьох-п’яти грамів в день.

Читайте також:  Ці 6 «здорових» закусок можна з'їсти, коли хочеться солодкого

Медики пов’язують брак солі в раціоні з підвищеною імовірністю розвитку імпотенції, ожиріння, а також мозкових порушень. Вчені констатували, що на тлі постійного дефіциту натрію можуть виникати когнітивні розлади.

Джерело: МедікФорум