Колір жовтка – від жовтого до помаранчевого, залежить від того, чим годують курку, від умов її утримання і віку.

Напевно ви помічали, що жовток в курячому яйці може виглядати по-різному. Його колір може варіюватися від блідо-жовтого до яскравого жовто-оранжевого. Чому так відбувається?

Каротиноїди, які відповідають за забарвлення жовтка, не синтезуються в організмі курки. Тому головний фактор, що впливає на колір жовтка це корм. Наприклад, якщо курка їсть багато кукурудзи яскраво-жовтих сортів і різної трави, то колір жовтка буде яскравим. Якщо курка їсть корм, в якому мало пігментів, то жовток буде блідим.

Читайте також:  Дві чашки кави на день знижують ризик високого цукру на 17%.

Також свій вплив робить вік курки-молоді птахи несуть яйця з більш яскравим жовтком. Ще один фактор – умови утримання. Так, у домашніх курок жовтки будуть більш яскравими, ніж на виробництві, так як вони харчуються більш «вільно», можуть їсти багато трав і більше рухаються. Є породи курей, у яких пігменти засвоюються краще, ніж у інших, тому жовтки їх яєць будуть яскравіше.

Багато людей вважають більш яскравий жовток показником якості, але це не завжди так – жовток досить легко «підфарбувати» – досить просто годувати курей, їжею з барвниками. Тому колір жовтка не є показником якості продукту.

Читайте також:  Викличуть скачки цукру в крові: 3 шкідливі для здоров'я звички