Як добре ходити й гуляти по лісу або плавати у морі! Часом ми занурюємось в роботу так, що іноді не помічаємо тих красот, які оточують нас кожного дня. Навіть звичайна дорога на роботу може здивувати вас, якщо ви просто почнете помічати світ навколо себе! Ось, у дітей, світ їх очима виглядає набагато дивовижніше.

І ви, зараз читаючи ці рядки, може, згадайте ті моменти дитинства, які вас хоч на секундочку повернуть в цей вік та можливо, ви згадайте емоції, що пережили тоді. Тому діти, граючи, можуть зануритися в процес дуже сильно. Граючи в пісочниці, листочки з дерев або кольорові скельця можуть стати платіжним засобом в уявній грі дітей. Але дбайливі батьки завжди нам говорили, що не можна піднімати брудні предмети, гладити диких тварин, і вони мають рацію. Якщо взяти, наприклад, звичайний листок, то на ньому окрім невидимих ​​бактерій можуть спокійно повзати і дрібні комахи, такі як гусениці або кліщі. Так, гусениці може, і не принесуть шкоди людині, а кліщ? Насправді, ця дрібна комаха може бути носієм серйозного вірусу енцефаліту. Але як же це складно пояснити дитині. Імунітет молодого організму може не подолати цей вірус, і тому в сонячні дні ваше чадо вже лежить з високою температурою та ознобом.

Читайте також:  Станозолол для начинающих и опытных спортсменов

Якщо у вас або у вашої дитини після походу у ліс через декілька днів підвищилась температура, з’явився озноб або нудота, то тоді варто негайно звернутися до лікаря, оскільки це може бути ознакою зараженням кліщовим енцефалітом. Швидше визначити першопричину хвороби можна здавши аналіз крові на кліщовий енцефаліт. Дане дослідження потрібно провести як можна скоріше, навіть якщо ви витягли кліща зі шкіри. Це потрібно для того, щоб переконатися в відсутності зараження. Зараз ми розкажемо вам трохи про цього паразита, розміром із сірникову головку.

Кліщ

Як виглядає кліщ?

На весну прокидаються не тільки рослини, але і жуки та комахи. Кліщі в основному кишать в густих лісах з підвищеною вологістю, але навіть нерідко люди помічають кліщів на тілі навіть після прогулянки в міському парку. Цей приставучий кліщ може спокійно потрапити на шкіру, просто причепившись до одягу або до будь-якої ділянці тіла. Деякі вважають, що кліщі вміють літати або стрибати, але така думка помилкова. Цей членистоногих «друг» спокійно може причепитись на шерсть тварини та поселитися в тілі. Тому важливо стежити не тільки за собою, ай за своїм вихованцем, регулярно розчісуючи його та оглядаючи візуально шерсть і шкіру. Якщо від нього вчасно не позбутись, то ваша тварина може також захворіти на енцефаліт і в найгіршому варіанті померти. Людина теж має можливість дуже сильно постраждати, вірус може вразити навіть центральну нервову систему. Помітити кліща досить складно, адже він має розмір довжиною близько 4 мм!

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання

Якщо його детально розглянути, то він виглядає як павук, з 8 лапками із хоботом з зубцями, через які він проникає під шкіру, а через його слину відбувається передача вірусу людині або тварині. На жаль, за зовнішнім виглядом неможливо визначити, енцефалітний він або простий, це тільки можливо шляхом його обстеження в лабораторії. Укус кліща не відчувається людині, оскільки перед впровадженням в шкіру він впорскує знеболюючу речовину, що дає можливість йому жити спокійно на тілі.

Кліщ

Як витягнути паразита зі шкіри?

Людина не часто зустрічається з кліщами, і тому якщо він помітить, присмоктавшогося «гостя» на себе, то спробує його витягнути руками. Але зробити це проблематично, так як він дуже маленький і витягуючи його можна пошкодити, залишивши хоботок або частина тулуба в шкірі. Тому для більш легкого видалення кліща ми пропонуємо спочатку змастити уражену ділянку рослинною олію, допускається навіть використовувати бензин або масло. Змастивши кліщ олію, він не зможе дихати. Почекавши декілька хвилин, підготуйте нитку та обв’яжіть їй кліща, причому утворена петелька повинна якомога ближче бути до шкіри, щоб схопити кліщ за хоботок. Після цього візьміть кінці нитки, підкручуваючи кліща то в одну сторону, то в інший бік. Після такої процедури кліщ має акуратно отліпнути від шкіри. Якщо ж ви все ж помітите залишки тулуба в шкірі, то візьміть голку, обпалить її та після чого дістаньте залишки тулуба зі шкіри.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Якщо укус стався, то вам потрібно буде якомога скоріше звернутися до лікаря. Вірус може розвиватися у людини по-різному. Якщо укушений кліщем був вакцинованим і володіє достатнім рівнем антитіл, то вірус не буде розвиватися. Зупинити вірус може і система інтерферону. Тому в деяких випадках навіть енцефалітний кліщ може не завдати шкоди організму.

Методи застереження

Кліщі особливо небезпечні в травні і червні, але дорослі особини можуть потрапляти на протязі всього літа та навіть на початку осені. Тому якщо ви зібралися на природу, то на вас повинна бути надітий одяг із довгим рукавом з гумками на зап’ястях. Джинси повинні повністю закривати ноги, а на голові обов’язково має бути пов’язка або головний убір. Не забувайте захищати свою шкіру різними спреями від комах та кліщів.

*На правах рекламы