Медицина не стоїть на місці і стрімко розвивається. Якщо зараз вчені в основному вдосконалюють існуючі ліки, то кілька десятиліть тому вони тільки з’явилися. Які медикаменти стали справжнім проривом в історії медицини, розповімо в нашому матеріалі.

Панкреїн Паулеску

Відкриття інсуліну є одним з найбільших в медицині. До його появи люди, які страждають від діабету, в основному вмирали. Відкриття гормону приписують канадським вченим Фредеріку Бантінгу і Чарльзу Бесту, але насправді речовину під назвою “панкреїн”, яка була інсуліном, виділив в 1916 році Ніколас Паулеску. Свої висновки він зміг опублікувати тільки в 1921 році, проте доповідь канадців виявилася більш помітною.

Аспірин

Випуск аспірину відбувся в 1899 році компанією «Farbenfabriken Friedrich Bayer & Co». (пізніше «Bayer AG»). Це болезаспокійливий препарат, який в підсумку став одним з найвідоміших і використовуваних в світі. У компанії запевняють, що відкриття здійснив хімік Фелікс Гофман. Але колишній хімік компанії Артур Ейхенгрюн через кілька років заявив, що це він винайшов процес синтезу ацетилсаліцилової кислоти, а Гофман лише синтезував його в лабораторії, взявши в основу його відкриття.

Хлорпромазин

Транквілізатор хлорпримазин, відомий також як торазин і аміназин, геть змінив сферу психіатрії. Його відкрили в 50-х роках минулого століття. Відкриття цих ліків лягло в основу для більш пізнього покоління препаратів, використовуваних для лікування тривоги і депресії.

Препарат від раку

У 20-х роках минулого століття були розроблені азотисті іприти в якості бойових газів. А через два десятки років вчені з’ясували, що одне з цих сполук під назвою мехлоретамін відмінно підходить для лікування раку. У 1949 році ця речовина стала першими ліками, схваленими Управлінням США з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських засобів (FDA) для лікування онкологічних захворювань.

Продовження на наступній сторінці: 1 2