Дмитро Соловйов пояснює, чому деякі продукти їсти на ніч не тільки можна, а й потрібно. Так-так, треба.

Не їсти на ніч або після шостої години вечора – важливе правило багатьох дієт. Стверджується, ніби їжа, з’їдена перед сном, майже повністю перетворюється на жир, тому що людина уві сні витрачає мало калорій. Втім, це правило працює далеко не завжди. По-перше, їжа на ніч – це не завжди шкідливо. А по-друге, вечірнє голодування здатне зіграти з вами злий жарт, тільки заважаючи худнути.

Причина такого феномену є досить простою. Худнете ви чи ні – залежить від співвідношення споживання та витрати калорій. Перше не повинно перевищувати друге, і немає жодної важливої ​​різниці в тому, в який час ви ці калорії споживаєте.

Зрозуміло, якщо ви з’їсте пару хот-догів, а потім ляжете спати, набір зайвої ваги вам забезпечений. Однак це не означає, що ввечері обов’язково потрібно морити себе голодом і їжа на ніч вам під забороною.

Доводи за

Декілька років тому ізраїльські вчені провели дослідження, результати якого на перший погляд здаються дивовижними. Згідно з ним, люди, які щільно вечеряють після 20 години, нерідко скидають зайві кілограми швидше, ніж ті, хто вважає за краще щільно снідати, а ввечері їсть мало! Крім того, виявилося, що любителі вечірньої трапези почуваються набагато щасливішими.

Одна лише відмова від вечері не може гарантувати того, що ви схуднете. Часто люди мимоволі компенсують відсутність вечері тим, що більше їдять днем, що зводить нанівець ефект від вечірнього голодування.

До того ж уночі ваш організм витрачає енергію, навіть якщо ви спите. Внутрішні органи продовжують працювати, а значить, потребують калорій. Щоб задовольнити цю потребу, перед сном корисно є продукти з низьким глікемічним індексом. Це означає, що вони містять повільно розщеплюються вуглеводи, які не перетворюються на жир, а забезпечують наше тіло енергією. Калорії у своїй надходять у малих кількостях, зате протягом багато часу. Саме те, що потрібне під час сну! Такі властивості мають, наприклад, цільнозерновий хліб, каші та зелені яблука.

Крім того, на сон сприятливо впливають продукти з високим вмістом триптофану. В організмі з нього утворюється серотонін, що покращує якість сну. Триптофан багаті соя, горіхи, банани і молоко. Не треба забувати і про вишню – натуральне джерело мелатоніну, гормону, що сприяє засипанню. Серед напоїв, які чудово підходять для пізньої вечері, – заспокійливі трав’яні чаї та молочні продукти (зрозуміло, якщо ви їх любите).

Таким чином, існує багато продуктів, які не просто можна їсти перед сном, але ще й корисно.

У вечірньої трапези є ще одне призначення. Вечір це час, коли ми влаштовуємо сімейні вечері або ходимо на вечірки з друзями. Якщо ви відмовляєтеся від їжі вечорами, це означає, що ви або перебуваєте на самоті, або порушуєте дієту. Помічено, що простіше дотримуватися тих дієт, які не вимагають психологічних жертв. В наявності ще один аргумент на користь того, щоб віддати перевагу голоду легка і корисна вечеря в компанії. Адже ви худнете для того, щоб стати щасливішим, чи не так?

Доводи проти

Втім, з їжею увечері справді треба бути обережним. Говорячи про те, що вона необхідна, ми маємо на увазі корисну та легку вечерю, а не висококалорійну їжу.

Помічено, що більшість людей влаштовують вечірні рандеву з холодильником зовсім не від того, що відчувають голод. Пізня вечеря в таких випадках – засіб від нудьги і спосіб розважитися, а це те, чим він ніколи не повинен бути.

Постійно перекушуючи на ніч дивлячись, легко пристраститься до нездорової їжі, що приносить лише шкоду та непотрібні кілограми. Тому якщо ви не налаштовані купувати фрукти та готувати каші та дієтичні салати, увечері дійсно краще зовсім не їсти.

Немає жодної користі і в тому випадку, якщо ви їсте, прокинувшись посеред ночі. Можливо, це симптом безсоння, яке починається, яке потрібно лікувати. Прийоми їжі, що чергуються зі сном, порушують добові ритми організму та регуляцію почуття голоду, що змушує людину їсти все більше і більше.

Підіб’ємо підсумок: зовсім не обов’язково лягати спати на голодний шлунок. Перед сном можна з’їсти невелику порцію каші або кілька фруктів. З напоїв підійдуть трав’яні чаї чи нежирне молоко. Така легка вечеря покращує якість вашого сну без ризику погладшати. Якщо ж ви ставите за мету скинути вагу, вам потрібно більше рухатися та вживати менше калорій протягом усього дня, а не сподіватися на «чарівний» ефект відсутності вечері.

Джерело: The Challenger