Якість сну залежить від багатьох факторів – стрес, фізична активність, харчування. Продукти до відбуття до сну впливають на можливість засипати. Деякої їжі краще уникати перед сном, щоб не нашкодити собі.

Гостра їжа

Пряних гострих продуктів слід не споживати перед сном. Перець чилі і подібні до нього провокують печію. Схожа реакція означає, що не можна відразу лягати спати. Кислота з шлунка буде закидатися в стравохід, викликаючи печіння в грудях, порушуючи сон. До подібного ефекту призводять гострі страви, жирна їжа, цитрусові, помідори.

Алкоголь

Спиртне розслабляє, допомагає заснути швидше. Снодійна дія супроводжується негативним впливом на здоров’я. Напої зі спиртом порушують відновлюючу стадію сну, на ранок людина відчуває себе погано, менш відпочилою.

Кофеїн

Стимуляція центральної нервової системи відбувається за рахунок кофеїновмісних продуктів. Триває дія від 8 до 14 годин, ймовірність, що людина не засне буде високою. Перед сном про подібну їжу і напої краще забути. Кава, шоколад, какао, енергетики — все це під забороною перед сном.

Жирні продукти

Високий вміст жиру, особливо насиченого, довго перетравлюється, що впливає на сон. Мало клітковини і багато жирів часто є причиною поганого засипання, безсоння. Гамбургери, картопля фрі і тому подібні продукти – не найкращий вибір за пару годин до відбою.

Цукор

Десерти, газовані напої, велика кількість цукру здатні привести до поганого сну. Саме цукор винуватець проблем зі сном-призводить до частих пробуджень.

Багато води

Багато випитої рідини перед відбоєм призводить до порушень сну. Швидше за все, кількість відвідувань туалету вночі збільшиться, хоча в ідеалі потрібно йти «по-маленькому» тільки вранці. Пити краще протягом дня, а не перед сном.

Надмірно багато білка

Люди, які худнуть думають, що сир або пару шматків курки є ідеальною вечерею. Високий вміст білка здатний нашкодити якісному засипанню. Білкова їжа містить менше триптофану-амінокислоти, попередниці гормону серотоніну. Низьке співвідношення триптофану по відношенню до інших амінокислот призводить до зниження рівня серотоніну. Від щільної білкової вечері виникає розлади шлунка або печія.

Сухофрукти

У сухофруктах багато клітковини, мало води, що викликає газоутворення і спазми. Сон з такими відчуття всередині живота буде не кращим. Ідеально їсти подібні продукти вдень або вранці, але не на ніч.