На сьогоднішній день вдалося виявити масу побічних ефектів, які неодмінно пов’язані з онкологією: нудота та блювота, рани в ротовій порожнині, втома, сонливість, невропатія. Однак, деякі загальні стани дуже складно пов’язати саме з розвитком ракової пухлини. Наприклад, що може означати біль в спині? Розтягнення м’язів, пошкодження кісток, хворобу нирок чи розвиток онкології?

Те ж можна сказати і про нічну пітливість. Цей симптом часто виникає у жінок під час менопаузи, також нерідко пітливість вночі провокує гостра їжа. Зуд та сухість шкіри – досить звичний стан, однак він також може бути викликаний гормональною терапією, яку використовують для лікування раку грудей у жінок.

Коли ці симптоми стають тривожними?

  • Біль у спині може бути ознакою порушення хребта, однак, якщо людина вже хвора на рак, їй необхідно звернутися до лікаря, щоб з’ясувати, чи пов’язана біль з онкологією. Біль відчувається, коли рак почав розростатися і вже дійшов до кісткової тканини. Найчастіше до цього приводить метастатичний рак: прямої кишки, яєчників, легенів. Неприємні відчуття в спині можуть стати одним з перших симптомів недіагностованого раку. Зменшити ці відчуття допоможе акупунктура, хіропрактика, техніки глибокого дихання, розтяжка.
  • Шкірний зуд може бути наслідком запущеного раку печінки або підшлуноковї залози. Коли рак прогресує, з’являється жовтуха, жовтіють білки очей, шкіра, починається зуд. Також цей симптом може бути побічним ефектом променевої терапії, хіміотерапії та таргетної терапії. Взагалі зуд характеризує більш доброякісні захворювання, такі як алергія, сухість після перебування на морозі. Для того, щоб зменшити зуд, хворим на рак рекомендується більше відпочивати та пити достатню кількість води, використовувати креми та мила без спиртів та запахів. Купатися треба в теплій, а не в гарячій воді. А замість дезодоранту використовувати харчову соду.
  • Нічна пітливість часто виникає внаслідок менопаузи або лихоманки, однак вона також може бути викликана деякими видами лікування раку: хіміотерапією або гормональною терапією. Активне потовиділення може бути самостійним симптомом раку: лейкемії, раку печінки, лімфоми, мезотеліоми, раку кісток. Щоб зменшити пітливість, накладайте прохолодний компрес на лоб, використовуйте вночі вентилятор, обирайте одяг з натуральної бавовни. Добре провітрюйте вашу спальню та приймайте прохолодний душ перед сном.

Наостанок відмітимо, що подібні симптоми найчастіше зустрічаються в людей із зайвою вагою. Спеціалісти рекомендують змінити свій спосіб життя, схуднути, привести себе у форму. Якщо ви попрацюєте над собою, то суттєво зменшите деякі симптоми, і навіть позбудетесь якихось проблем.

*На правах реклами