ГоловнаНовини Здоров'яЗбільшені лімфатичні вузли: про що це може говорити

Збільшені лімфатичні вузли: про що це може говорити

Збільшення лімфатичних вузлів на шиї, в паху або в пахвах-ознака того, що ваша імунна система посилила свою активність. Найчастіше за такою реакцією стоять не дуже небезпечні інфекції, які організм намагається запобігти. Але в деяких випадках слід звернутися до лікаря.

Органи і лімфатична система

Набряклі лімфатичні вузли часто можна побачити на певних частинах тіла, таких як шия, пах, груди, пахви або за вухом. На цих ділянках їх досить легко пальпувати.

У той же час тільки на одній шиї розташовані 150 лімфатичних вузлів з кожного боку, проте лише близько трьох-п’яти з них помітні при збільшенні. Таке розширення може мати різні причини – зазвичай воно нешкідливе, але в окремих випадках може говорити про серйозні захворювання.

Читайте також:  Медики назвали продукт, який здатний знижувати цукор у крові

Існує дві категорії збільшених лімфатичних вузлів:

  1. Локально збільшені: лімфовузли, котрі набрякають, розташовані поблизу від ураженої ділянки.
  2. Генералізовано збільшені: набряк лімфатичних вузлів спостерігається відразу в декількох областях тіла.

«У більшості випадків опухлі лімфатичні вузли є супутнім симптомом досить нешкідливого запалення. Наприклад, це може бути мигдальна інфекція, вросле волосся, укус комара. Запалення на зубі здатне викликати появу односторонніх вузлів на шиї. Лімфатичні вузли набухають в силу того, що організм чинить опір цим триггерам», – констатував член Німецького товариства отоларингології і хірургії голови і шиї Крістіан Філіп Шурр.

Крім цього, до збільшення лімфовузлів може призвести хвороба котячих подряпин, при якій бактерії від тварин потрапляють в організмі людини, а також зараження їжею, забрудненої збудниками токсоплазмозу або лістеріозу. У люди з ослабленою імунною системою ці захворювання можуть провокувати дуже серйозні проблеми зі здоров’ям.

Читайте також:  5 простих звичок, які подарують 10 років життя

У підлітковому віці причиною набряку лімфатичних вузлів нерідко стає вірус Епштейна-Барр, який в основному передається через слину. Інфекцію також називають “хворобою поцілунків” через це типовий способ інфекції.

Існує думка, що набряклі лімфатичні вузли – ознака раку. За словами німецького отоларинголога Крістіана Філіпа Шуррх рак може бути причиною такого симптому в дуже рідкісних випадках.

«Існує кілька типів злоякісних лімфом, які можуть уражати залози і тканини – лімфоми Ходжкіна та неходжкінські лімфоми, а також хронічний лімфоцитарний лейкоз (ХЛЛ). Лімфатичні вузли при цьому намагаються зупинити поширення пухлин і запобігти метастазування. Набряклі вузли в разі онкології означають, що рак піддається лікуванню, тому що лімфатичні вузли своєчасно попередили про хворобу”, – пояснив фахівець.

Читайте також:  Вчені пов'язали смертність від коронавірусу з недоліком популярного вітаміну

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News