Якщо ви забули, куди поклали ключі від квартири, то закрийте очі. Це допоможе вам згадати, як стверджують дослідники з університету Суррея.

[ads1]

Британські вчені встановили, що просте закриття очей може посилити здібності мозку по вилученню спогадів. Експеримент показав, що добровольці з закритими очима правильно відповідали на 71% питань, в той час як добровольці з відкритими очима давали тільки 48% правильних відповідей. Закриті очі допомагають більш чітко бачити в голові різні образи, які активують давні і короткі спогади.

Відзначимо, що в деяких країнах поліція навіть просить свідків тих чи інших злочинів використовувати цю техніку під час допитів. Закривши очі, людина блокує всі відволікаючі зорові образи, які знаходяться навколо неї, що дозволяє більш ретельно зосередитися на власних переживаннях і спогадах.

Психологи з університету Суррея перевірили справедливість цієї теорії майже на 200 чоловіках і жінках, яким показували короткометражні фільми, а потім задавали цілий ряд питань про те, що вони побачили. Відзначимо, що вчені і раніше відзначали ефективність даної техніки.

Підкреслювалося, що з закритими очима люди витягують з голови більш детальні і чіткі спогади. Крім того, рекомендується закривати очі і при отриманні нової слухової інформації, наприклад, на різного роду лекціях і виступах, щоб краще запам’ятовувати почуте. Правда, якщо ці лекції виявляться занадто нудними, є ризик просто заснути.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЧЕНІ З’ЯСУВАЛИ, ЯК ЗАПАМ’ЯТОВУВАТИ БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ

НАЗВАНА НАЙКРАЩА МЕТОДИКА ЗМІЦНЕННЯ ПАМ’ЯТІ

ЯКІ ВІТАМІНИ ЛЮБИТЬ НАША ПАМ’ЯТЬ