Багато фахівців радять чистити зуби два рази в день, витрачаючи на чистку мінімум дві хвилини. Однак вчені з’ясували, що двох хвилин може бути недостатньо для гігієни порожнини рота.

Згідно з результатами дослідження, опублікованого на сайті Національної бібліотеки медицини США, при більш тривалому часу Чищення з емалі видаляється більше зубного нальоту.

Після чищення зубів протягом 180 секунд вдавалося видалити на 55% більше нальоту, ніж після чищення протягом 30 секунд. Чистка протягом 120 секунд видаляла на 26% більше нальоту, ніж чистка протягом 45 секунд.

При цьому наголошується, що використання засобу для догляду за зубами не збільшувало кількість видаляється зубного нальоту протягом 60 секунд чистки.

Читайте також:  Причини болю в грудях при вдиху

Дослідники дійшли висновку, що фахівці з догляду за порожниною рота повинні переконати пацієнтів витрачати на чистку зубів більше часу.

На їхню думку, збільшення часу чищення до узгодженого мінімуму в 2 хвилини з звичайних 45 секунд дозволяє видалити ту кількості зубного нальоту, яке може забезпечити клінічно значуще здоров’я порожнини рота.