Представниці прекрасної статі втрачають більше жиру в ділянці живота, якщо тренуються вранці, а не ввечері. Такого висновку дійшли вчені однієї з американських лабораторій харчування.

Нове дослідження показало, що жінкам краще тренуватися вранці, а не вечорами, якщо вони хочуть позбутися жиру на талії. Крім того, ранкові тренування краще дозволяють контролювати артеріальний тиск. Автори дослідження вивчали фізичну форму, здоров’я та силові показники чоловіків та жінок, розділивши їх на дві групи. Одна займалася чотири рази на тиждень з 6:00 до 8:00, а інша – з 18:30 до 20:30. З-поміж 65 учасників половина були жінками.

Тренування були однаковими в будь-який час дня і складалися з силових та інтервальних навантажень протягом 35 хвилин, йоги, пілатесу, бігу та інших аеробних вправ. Дослідження тривало 12 тижнів, і його учасники по завершенню експерименту перебували, загалом, у найкращій фізичної формі незалежно від часу тренувань.

Але якщо для чоловіків не мало особливого значення, вранці чи ввечері відбувалися відвідування спортзалу, то у жінок ця різниця виявилася. Тренування вранці на 3% більше допомагали зменшити загальну кількість жиру в організмі порівняно із заняттями ввечері. А кількість абдомінального жиру, тобто того, що псує нам талію, скоротилася на 7% більше. Нарешті, у жінок, що займаються вранці, більш виражено знизився артеріальний тиск. Щоправда, вечірні тренування дозволили на 7% більше підвищити чинність у верхній частині тіла жінки.