Згідно з новим дослідженням, лягати спати пізніше звичайного, щоб дочитати епізод або регулярно прочитати ще трохи книги, може бути смертельно небезпечним.

Лягаючи спати всього на годину пізніше, ви ризикуєте захворіти на «тиху хворобу-вбивцю».

Серцеві та інші серцево-судинні захворювання є одними з найбільших причин смертності у Великій Британії, на їхню частку припадає близько чверті всіх смертей.

Існує ряд факторів, які можуть підвищити ризик виникнення проблем із серцем, включаючи дієту, частоту тренувань та генетику.

Однак нове дослідження показало, що ваші звички сну також можуть вплинути на здоров’я вашого серця.

“Дослідження показало, що недосипання вночі може зашкодити серцю. Вчені дійшли висновку, що навіть легке позбавлення сну може бути небезпечним”, – каже лікар-кардіолог Олег Варфоломєєв.

Читайте також:  Причини болю в грудях при вдиху

У 12-тижневому дослідженні взяли участь 35 здорових жінок, які зазвичай спали рекомендовані сім-вісім годин щоночі.

Протягом перших шести тижнів дослідження вони дотримувались регулярного режиму сну. Але в наступні шість тижнів вони лягали спати на півтори години пізніше, ніж звичайно. Вони носили на зап’ястях трекери сну, щоб можна було відстежувати їхні звички сну.

Було виявлено, що лише через шість тижнів недосипання клітини, що вистилають кровоносні судини учасників, зазнали впливу шкідливих окислювачів.

“Це сталося тому, що клітини, які зазнали позбавлення сну, були нездатні активувати антиоксидантні реакції для очищення шкідливих молекул. В результаті ці позбавлені сну клітини запалюються і стають дисфункціональними, що є ранньою критичною стадією розвитку серцево-судинних захворювань”, – пояснює лікар-кардіолог.

Читайте також:  Найраніша ознака артриту з'являється при ходьбі, готуванні та водінні

Це один із перших прямих доказів того, що легкий хронічний дефіцит сну викликає хвороби серця. Досі вчені бачили зв’язок між сном і здоров’ям серця лише в епідеміологічних дослідженнях, але ці дослідження можуть бути зіпсовані безліччю факторів, які неможливо виявити та скоригувати.

«Тільки рандомізовані контрольовані дослідження можуть визначити, чи реальний цей зв’язок і які зміни в організмі, спричинені коротким сном, можуть призвести до розвитку серцево-судинних захворювань».

Лікар попередив, що серед дорослих часто доводиться лягати спати пізно увечері.

Більшість людей щодня встають приблизно в той самий час, але, як правило, відкладають час сну на одну-дві години. Дослідники хотіли імітувати цю поведінку, яка є найпоширенішим режимом сну, що спостерігається у дорослих.

Читайте також:  Дієтологи розповіли, як запрограмувати свою психіку на схуднення за 8 кроків

Кардіолог рекомендує дорослим спати від семи до дев’ятої години на добу. Однак дані показують, що лише 32 відсотки людей сплять сім годин, а 17 відсотків — вісім годин на добу. Двадцять вісім відсотків людей заявили, що сплять шість годин на добу.