Дослідження показують, що певні продукти можуть ділити людське життя довше ціле десятиліття.

Дослідження показують, що три групи продуктів можуть збільшити тривалість життя «понад десять років», про це інформує видання Express. За його даними, вчені аналізували, як продукти, починаючи від фруктів та овочів та закінчуючи переробленим м’ясом та підсолодженими напоями, впливають на тривалість життя. В результаті ними було визначено різні групи продуктів, які особливо корисні для довголіття.

Такими продуктами фахівці назвали зернові, бобові та горіхи.

«Дотримання раціону, що включає бобові, цільнозернові продукти, горіхи, а також меншу кількість червоного та переробленого м’яса, рафінованого зерна та підсолоджених напоїв може збільшити тривалість життя тих, хто починає дотримувати його якомога раніше, більш ніж на десять років», – така думка експертів.

Також вчені підрахували, що якщо здорового раціону почнуть дотримуватись чоловіки та жінки віком 60 років, їх приріст тривалості життя може становити вісім років. За їхніми словами, навіть 80-річні люди можуть отримати користь від вживання продуктів, що підвищують тривалість життя, завдяки такій їжі вони можуть прожити додатково 3,4 роки.