Розрив може коливатися в залежності від країни, але в середньому по світу різниця складає не менше 3 років. А в Україні – цілих 10 років! Чому ж чоловіки приречені попрощатися з життям раніше? Давайте розбиратися.

У чоловіків життя важче?

Раніше передбачалося, що чоловіки вмирають через те, що у них занадто важка робота: поле, шахта, заводи. Мовляв, непосильна праця підриває здоров’я, і тому вони частіше хворіють і вмирають.

Але зараз всі ми виконуємо приблизно однакову роботу: найчастіше сидячу. Тривалість життя повинна була зрівнятися. Однак цього не сталося: якщо 200 років тому жінки жили в середньому 33 роки, а чоловіки – 31, то зараз приблизно 83 79 років відповідно. І тоді різниця була 5%, і зараз.

Чоловіки частіше ризикують?

Скелелазіння

По інтернету ходять «меми», на яких чоловіки піддають себе нерозумному ризику: наприклад, плавають у басейні, а поруч плаває електричний перехідник в шльопанці. Або лагодять кондиціонер, сидячи прямо на ньому. Звичайно, схильність піддавати себе небезпеці грає свою роль.

Важливий так само і той факт, що чоловіки частіше курять і п’ють алкоголь, але рідше стежать за харчуванням.

Проте вчені запевняють, що головна причина такої несправедливості – це пристрій нашого організму.

Відповідь лежить в наших генах

На кінцях наших хромосом є захисні ковпачки – теломери. Коли вони коротшають, клітини починають старіти і вмирають. Так ось вчені з’ясували, що жіночі теломери коротшають повільніше чоловічих. І все через жіночий гормон естроген – саме він захищає хромосоми від старіння.

Жінка

«Естроген провокує активність ферменту, який допомагає подовжувати теломери і може збільшити тривалість життя. Крім того, високий рівень гормону допомагає підтримувати серцево-судинну систему в хорошому стані і сприяти здоровому розвитку кісток» – процитував авторів роботи Daily Mail.