М’язові судоми в тілі – явище поширене, але причини у нього бувають найрізноманітніші.

М’яз може звести в будь-який момент. Різкий біль з’являється не тільки у професійних бігунів, але і у тих, хто веде просто активний спосіб життя або ж навпаки. Медичний експерт Людмила Жаворонкова розповість, що може бути причиною спазмів і чому зводить м’язи.

Зневоднення

Коли організму не вистачає води, то відбувається порушення електролітного балансу, який служить для передачі нервових імпульсів в м’язові волокна. Якщо організм не впевнений, чи надійшов сигнал від мозку, то в якості захисту відбувається скорочення м’язу і в результаті з’являється біль. Щоб уникнути цього, необхідно регулярно пити воду.

Незвичне навантаження

Якщо тіло не звикло до навантажень, то будь-яка незручна поза або занадто багато ходьби є причиною мікропошкодження м’язових волокон. М’язи починають болісно скорочуватися, тому що виробляється молочна кислота. Щоб позбутися від таких судом, необхідно регулярно робити тренування. Якщо біль не проходить або мучить ночами, слід звернутися до лікаря.

Защемлення нерва

Це може статися через що завгодно, від різкого руху, незручною пози, артриту або недотримання техніки під час тренування. Протизапальні препарати допоможуть зняти біль, але якщо спазми продовжують мучити, то варто відвідати лікаря.

Вагітність

Зміни гормонального фону можуть бути причиною того, що зводить м’язи. Це досить поширене явище на другому і третьому триместрах. Слід проконсультуватися з лікарем, чи можна займатися розтяжкою – це допоможе позбутися від болю.

Порушений кровообіг

Через високий рівень холестерину в руки або ноги може не надходити потрібної кількості крові. Ці болі легше визначити, адже вони сильніше звичайних. Якщо під час пробіжки м’язи зводить регулярно, то це може бути синдром тривалого здавлювання, який обмежує кровотік.

Автор статьи Людмила Жаворонкова https://cross.expert/profile/lyudmila-javoronkova