У багатьох з нас з’являється жир на животі. При цьому хтось з нас страждає повнотою, а в інших з вагою все в порядку. У будь-якому випадку позбутися від жиру в області живота буває не так просто, хоча в нашому розпорядженні є різні дієти і інші способи боротьби з цією проблемою.

Можливо, що вирішення цієї проблеми набагато простіше, ніж ти думаєш. Може бути, ти трохи збилася зі шляху, через що зусиля, які додаються тобою виявляються безрезультатними, а жир на животі не зникає.

Сьогодні ми розповімо тобі про різні фактори, які провокують появу жирових відкладень в області живота: дефіцит білка, гормональні зміни, зневага заняттями спортом і неправильна постава.

Чому з’являється жир на животі?

Жир на животі у худих людей

Коли йдеться про зайву вагу, ми уявляємо собі людину з великою кількістю жирових відкладень, яка може супроводжуватися затримкою рідини. Жир може накопичуватися на різних ділянках тіла людини, наприклад, на животі, стегнах, руках, спині, сідницях і т. д.

При цьому найчастіше жир з’являється саме в області живота. Починаючи з певного віку ця проблема починає турбувати в рівній мірі як чоловіків, так і жінок.

Читайте також:  Чому потрібно чхати

Іноді можна зустріти і зовсім худих людей, у яких ніяк не вдається позбутися від жиру в області живота, незважаючи на те, що їм досить легко вдалося повернути стрункість інших ділянок тіла.

У чому ж причина цього?

1. Неправильне харчування

Жир на животі і авокадо

Коли ми замислюємося про причини появи жиру на животі і про способи боротьби з цією проблемою, нам здається, що найбільш правильним шляхом її вирішення є скорочення вживаних калорій щодня.

Все популярнішою стає ідея про те, що необхідно уважніше ставитися до вибору їжі, вибирати продукти більш високої якості, уникати напівфабрикатів, скорочуючи кількість уживаних жирів і калорій.

Збалансоване харчування, що допомагає скоротити кількість жирових відкладень в області живота, базується на наступних принципах:

  • Кожен з трьох основних прийомів їжі обов’язково повинен містити білки. Білки повинні бути як тваринного, так і рослинного походження (бобові, горіхи, авокадо). Бажано, щоб продукти були вирощені в екологічно чистих умовах, а для живлення худоби використовувалася натуральна їжа.
  • Рекомендується зупиняти вибір на цільнозернових злаках. Уникай рафінованого борошна і круп.
  • Виключи з раціону білий цукор. Замість нього використовуй невелику кількість бджолиного меду або меляси.
  • Відмовся від шкідливих жирів, джерелом яких є смажена їжа, маргарин та солодощі. Корисні для нашого організму жири містяться в рослинних оліях першого холодного віджиму (оливкова, кокосова, кунжутна, лляна), авокадо, горіхах, насінні, блакитній рибі, вершковому маслі та дхі.
Читайте також:  Ці 5 продуктів стимулюють травлення
2. Непереносимість деяких видів їжі

Деякі люди страждають непереносимістю деяких видів їжі і навіть не підозрюють про це. Через це у них виникають порушення травлення і починає турбувати здуття живота.

Якщо ти вважаєш, що страждаєш непереносимістю деяких видів їжі, потрібно звернутися за допомогою до лікаря. Він призначить аналізи, які допоможуть прояснити ситуацію. Найчастіше у людей зустрічається непереносимість глютену і лактози.

3. Сидячий спосіб життя

Жир на животі і вправи

Регулярні фізичні вправи необхідні для підтримки здорової ваги і, звичайно ж, стрункої талії. Сидячий спосіб життя провокує прогресуюче відкладення жиру в області живота.

Якщо ти хочеш зберегти талію стрункою, зверни увагу на кардіовправи середньої або високої інтенсивності. Буде достатньо виконувати їх протягом 30 хвилин два або три рази в тиждень.

4. Гормональні зміни

Зміни гормонального фону можуть стати винуватцем появи жирових відкладень в області живота. Особливо це стосується жінок в період менопаузи, але трапляється, що з цією проблемою стикаються і молоді дівчата через високий рівень естрогенів.

Читайте також:  Дієтолог розкрив секрет курячого бульйону при застуді

Збалансоване харчування, про важливість якого ми вже говорили раніше, необхідно і для здорового гормонального фону. Також рекомендується звернути увагу на такі продукти, як перуанська маку, вітекс священний і ямс.

Жінкам у період менопаузи на допомогу прийде масло ослинника.

Деякі порушення гормонального фону з часом зникають самі по собі. Як правило, організм людини виявляється здатним відновити порушену гармонію природним шляхом.

5. Неправильна постава

Якщо ти бачиш, що ні один з перерахованих вище випадків тобі не підходить, можна розглянути ймовірність того, що поява жиру на животі обумовлена неправильною поставою.

Так, багато людей, які страждають викривленням хребта (наприклад, лордозом і сколіоз), стикаються з появою жирових відкладень на бічних поверхнях талії. За допомогою цього наше тіло намагається відновити втрачену рівновагу, щоб ми могли міцніше стояти на ногах.

У такій ситуації людині рекомендується звернути увагу на вправи для поліпшення постави. Вони допоможуть розслабити і зміцнити мускулатуру спини і живота, роблячи м’язи більш гнучкими. Також велику користь в цьому випадку приносить мануальна терапія.