Малорухливий спосіб життя, а також надмірні навантаження чреваті розвитком патологічних процесів у міжхребцевих дисках.

Коли хребці не витримують

Протрузія міжхребетних дисківЩе в дитинстві нас часто говорили, що хребет – це основа нашого здоров’я. Саме тому в школах нас привчають сидіти рівно і не сутулитися. На жаль, варто констатувати, що за останні десятиліття кількість захворювань хребта зростає з катастрофічною швидкістю. Сьогодні діти, замість того, щоб вийти на вулицю, воліють сидіти за комп’ютером. А через кілька років ці діти «благополучно» пересідають в комфортабельні офіси, де все той же комп’ютер. Через брак руху хребці весь час відчувають великі навантаження. Так заробляється ряд патологічних станів хребта, які дають про себе знати хворобливими відчуттями. Одним з патологічних процесів, що є однією із стадій остеохондрозу є протрузія міжхребцевого диска. Це процес, при якому міжхребцеві диски випинаються за межі місця своєї локалізації і проникають у хребетний канал. Через дистрофічних порушень міжхребцевий диск зневоднюється, що істотно зменшує його пружність і знижує висоту. Таким чином, диск починає випинатися (пролапс диска). У разі пролапсу диска на 1-5 мм говорять про протрузії.

Причини захворювання 

Існує безліч різноманітних причин, через які міжхребцевий диск починає випинатися за межі хребетного стовпа.
До найбільш частих причин протрузії відносять:

малорухливий спосіб життя; 
спадкові фактори; 
травми при пологах; 
порушення обмінних процесів в організмі; 
надмірні навантаження на хребетний стовп; 
різкі нахили тулубом при піднятті ваг; 
слабкі м’язи спини; 
інші захворювання хребта (наприклад, остеохондроз, сколіоз, остеопороз); 
вірусні інфекції; 
хвороби внутрішніх органів. 

Симптоми 

Прояв больових симптомів при протрузії залежить від місцерозташування патологічного диска. У цьому зв’язку больові відчуття можуть виникати в ногах, руках, плечах або попереку. Як правило, біль при протрузії міжхребцевого диска посилюється при нахилах вперед або назад, а також при тривалому стоянні або сидінні в нерухомій позі. Більш серйозним симптомом протрузії є пекучий біль, що може тривати кілька місяців, доставляючи хворому масу болісних відчуттів. 

Діагностика та лікування 

Діагностика протрузії диска, як будь-якого іншого захворювання починається з опитування лікаря. Після того, як ви відповісте на всі питання, лікар направить вас на рентгенографію. Тут потрібно відзначити, що рентгенографічний знімок не допоможе поставити діагноз, однак за допомогою знімка лікаря вдасться оцінити ступінь дистрофічних порушень у хребті. Наступним етапом в діагностиці захворювання є магнітно-резонансна томографія. Саме за допомогою МРТ лікар отримує повну інформацію про стан вашого хребта і може починати лікування. 

Як правило, протрузія міжхребетних дисків – це захворювання, яке не потребує оперативного втручання. Для того щоб переконатися в тому, що хвороба не прогресує, вам потрібно час від часу спостерігатися у лікаря. При яскраво виражених больових симптомах рекомендується кілька днів відпочити. 

Медикаментозне лікування протрузії включає в себе прийом нестероїдних протизапальних засобів, міорелаксантів, деяких вітамінів та хондропротекторів. При різких больових відчуттях може бути призначена ін’єкційна блокада.

“На Рентгенограмі неможливо опреділити грижу міжхребцевого диска, необхідним дослідженням є магнітно-резонансна томографія (МРТ) хребта і спинного мозку” 

Основним методом лікування протрузії міжхребцевих дисків є фізіотерапевтичні процедури. Як правило, це процедура витягування хребта, лікувальні масажі, а також лікувальна фізкультура. Ефективна також і голкорефлексотерапія.