Нове дослідження ставить під сумнів безпеку деяких хімічних речовин, що використовуються у миючих засобах миття посуду. Було показано, що дози компонентів, що входять до складу, можуть завдати шкоди здоров’ю кишечника.

У новому дослідженні, проведеному групою міжнародних учених, вивчалося, скільки хімічних речовин залишається на посуді після завершення циклу роботи посудомийних машин, і який вплив ці хімічні речовини можуть на тканини кишечника людини, пише UZH.

За допомогою нової органоїдної технології, яка дозволяє дослідникам створювати тривимірні клітинні структури, було вивчено вплив різних хімічних речовин, що містяться в миючих засобах, на кишечник. Результати показали, що хімічні речовини викликають різні зміни в генах, що “беруть участь у виживанні клітин, епітеліальному бар’єрі, сигналізації цитокінів та метаболізмі”.

Зупинившись на конкретних хімічних речовинах, що викликають ушкодження, дослідники визначили, що винуватцем є етоксилати спирту. Ці хімічні речовини часто використовуються в миючих засобах і засобах для чищення для поверхонь.

За словами одного з авторів роботи, вплив етоксилатів спирту на клітини кишечника, що спостерігається в ході дослідження, може спровокувати низку запальних захворювань у людини.