Метастазами називають вторинні джерела появи ракових пухлин. Вони найчастіше з’являються в лімфовузлах, легенях, печінці, але можуть розвиватися і в інших органах і кістках.

Поява метастазів також залежить від того, який орган був уражений спочатку.

Відомо, що більшість випадків метастатичного раку закінчуються смертю людини, так як метастази з’являються на пізніх стадіях хвороби, які і без новоутворень вилікувати важко.

Причини розвитку метастаз недостатньо досліджені, так як іноді вони можуть з’являтися швидко, іноді можуть взагалі не з’являтися, а в деяких випадках вони виникають вже після лікування і видалення ракової пухлини. Однак, за словами медиків, можна виявити деякі причини, які призводять до метастазування.

Читайте також:  Деменція: 5 способів знизити ризик, не витративши ні копійки

Це розвиток кровоносної мережі у первинної пухлини; ослаблення імунітету; місце розташування, яке сприяє розвитку вторинних пухлин; пізня стадія захворювання. Також появі метастазів сприяє вік пацієнта: у молодих людей вони можуть утворитися швидше, ніж у зрілих і літніх.

За словами вчених, щодня в організмі людини народжується близько 30 тисяч ракових клітин. Як правило, імунна система знаходить їх і знищує. З тих, які залишилися непізнаними і «вижили», виростають пухлини, в тому числі злоякісні і метастазуючі.

Відомо, що онкологія залишається однією з головних причин смертності людей у всьому світі. Найбільш смертельним онкозахворюванням вважається рак стравоходу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News