Вчені з США, що представляють Каліфорнійський університет в Берклі, зробили відкриття про те, що недосип провокує явище соціальної ізоляції, змушуючи людину уникати інших людей і сприймати оточуючих в більш негативному ключі – як певну небезпеку для себе.

Дефіцит сну робить людей «соціальними ізгоями», констатували автори проекту. Чим менше людина спить, тим менше їй хочеться з кимось спілкуватися і співпрацювати.

Крім того, автори встановили, що недосип робить людини більш неприємною у сприйнятті інших людей, які також намагаються уникати контактів з нею. Недосип не просто змушує тих, хто не виспався обмежувати своє спілкування, але і «заражає» подібною асоціальною поведінкою інших.

Читайте також:  Чим можуть бути небезпечні для очей кольорові контактні лінзи

«Можна говорити про вірусну передачу відчуття соціальної ізоляції під час позбавлення сну», – констатували автори дослідження.

Ними був здійснений експеримент, в ході якого за допомогою МРТ було встановлено, що у людей, які невиспались активізувалися ті частини мозку, які випускають попереджувальні сигнали про наближення небезпеки, і при цьому «заморожувалася» область, робота якої допомагає нам розпізнавати наміри сторонніх. Іншими словами, мозок після недосипу функціонував, як якщо б ці люди дуже страждали від почуття самотності.

Також експериментально була визначена реакція людей на тих, хто не висипався – їх оцінювали як більш одиноких і менш соціально привабливих, ніж тих, хто спав.

Читайте також:  Вчені відкрили, як слід харчуватися діабетикам для продовження життя

Джерело: МедікФорум