Експерти фонду Cancer Research UK назвали смертельну хворобу, симптомом якої може бути хрипкий голос. Це рак гортані.

За словами фахівців, якщо людина стала помічати в своєму голосі зміни, які довгий час не проходять, є ймовірність, що у неї онкологічне захворювання.

Такі збіги відбуваються не завжди. Найчастіше хрипота є симптомом ларингіту або алергії. Також голос може змінитися, якщо напередодні людина сильно напружувала його (кричала, голосно співала) або сильно замерзла. Однак в цих випадках хрипкий голос повинен “піти” протягом трьох тижнів.

Є кілька факторів ризику, що збільшують шанси захворіти на рак гортані. По-перше, це куріння. Ризик тим вищий, чим більший стаж курця і кількість викурених сигарет. Пасивне куріння теж збільшує ризик розвитку раку.

По-друге, це алкоголь. Люди, які регулярно вживають міцні алкогольні напої, хворіють на рак в 6 разів частіше, ніж інші. Особливо небезпечне поєднання міцного алкоголю і сигарет.

По-третє, це вірус папіломи людини (HPV).

Які ще симптоми можуть вказувати на розвиток раку гортані? Це болі в горлі при ковтанні, постійний кашель, збільшені лімфовузли. Медики відзначають, що на ранніх стадіях захворювання може протікати безсимптомно.

Як повідомлялося раніше, на розвиток раку легенів може вказувати проблема з координацією, раптова втрата ваги, а також хрипкий голос.