Вісцеральний жир накопичується в черевній порожнині і розташовується поруч із життєво важливими органами, включаючи печінку, шлунок та кишечник, здавлюючи їх.

Вісцеральний жир вважається одним із найтоксичніших жирів для організму, тому що він виділяє шкідливі хімічні речовини в кровотік. Що довше людина його «носить», то вище ризик серцевого нападу та інших проблем зі здоров’ям.

Без дієти та фізнавантаження не обійтися, якщо ви хочете позбавитися цих небезпечних накопичень. Допоможуть і продукти. Так, чорна смородина збільшує метаболізм на 27 відсотків, зазначають британські експерти. Ягоди особливо корисні у зменшенні вісцерального жиру завдяки безпрецедентній концентрації антиоксидантів.

Визнано, що багата на волокна їжа сприяє втраті вісцерального жиру. Чорна смородина містить і антиоксиданти, і харчові волокна.

— Дослідження показали, що добавки із чорною смородиною можуть стимулювати спалювання жиру під час вправ, а деякі дані свідчать про те, що вони можуть збільшити базову швидкість спалювання жиру та у стані спокою, — розповіла спортивний дієтолог Кейт Шилланд Woman and Home.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nutrients, повідомляється, що екстракт чорної смородини знижує масу тіла, масу вісцерального жиру, рівні тригліцеридів у сироватці, загального холестерину та холестерину ЛПНГ у щурів.

Добавки, отримані з чорної смородини, мають сильніший вплив на людей з більш високим ІМТ (індекс маси тіла). Загалом, в учасників спостерігалося збільшення спалювання жиру на 17-21% при ходьбі протягом 30 хвилин протягом 14 днів, коли вони брали добавки.

Чорна смородина є чудовим джерелом антиоксиданту антоціаніну. Він сприяє нормалізації артеріального тиску та зниженню рівня цукру в крові, що особливо важливо для людей з цукровим діабетом.

В одному з досліджень 16 жінок приймали 600 мг екстракту чорної смородини щодня протягом тижня. Після закінчення цього терміну учасники дві години їздили на велосипеді, а їх зразки крові збирали на початку та з 15-хвилинними інтервалами протягом усієї вправи. Зазначається, що екстракт збільшив середнє окиснення жиру на 27 відсотків.

— Прийом екстракту протягом семи днів підвищував концентрацію NEFA та гліцерину в плазмі у спокої, що свідчить про більш високі швидкості ліполізу, — розповіли експерти.