Багатьом здається, що гіпертонія добре вивчена, і її буде вчасно виявити. Однак підвищений артеріальний тиск часто протікає непомітно, а є зовсім маловідомі ознаки, про які ніхто не знає.

Набряк кісточок

Через підвищений артеріальний тиск серце повинне працювати більш інтенсивно, і з роками ці додаткові зусилля потовщують серцевий м’яз. Через це вона менш ефективно проштовхує кров організмом. А подібне призводить до накопичення рідини в ногах, і особливо в кісточках. Тому якщо ви помітили такі набряки, обов’язково скористайтесь тонометром.

Часті сечовипускання

Йдеться про ніктурію або стан, при якому ви нерідко прокидаєтеся вночі з бажанням відвідати туалет. Виявилося, що між гіпертонією та ніктурією існує прямий зв’язок. Вона пов’язана з надмірним вживанням солі, яка, як відомо, у свою чергу провокує підвищений артеріальний тиск.

Імпотенція

Ще одна маловідома ознака гіпертонії. Підвищений тиск здатний пошкодити слизову оболонку кровоносних судин, що зробить артерії затверділими та звуженими. Це класичний атеросклероз, через який зменшується протікання крові по всьому організму, включаючи і зону статевого члена. А що менше туди приливає крові, то менш вираженою виявляється ерекція.