У людей, яким на момент катастрофи у Чорнобилі у 1986 році було від нуля до 18 років, протягом усього життя зберігається підвищений ризик захворіти на рак щитовидної залози.

Про це попередив у ефірі ObozTV заступник директора Інституту ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка АМН України, доктор медичних наук Андрій Кваченюк.

“Після Чорнобиля минуло 33 роки. Але радіаційні впливи на генетику щитовидної залози, які трапилися тоді, можуть спалахнути і переродитися у злоякісний процес і в більш пізній період часу”, — зазначив медик.

Кваченюк пояснив, що під час аварії на ЧАЕС трапився дуже великий викид радіоактивного йоду. Його впливу зазнали не тільки ліквідатори, а й населення тих місць України та Білорусі, де згодом випали радіоактивні опади.

Читайте також:  Названо причину чоловічого егоїзму в ліжку

“Радіоактивний йод захоплювався щитовидною залозою. Він інтенсивно впливав на цей орган, змінюючи властивості клітин, які призводять до мутацій, зокрема до розвитку ракових захворювань щитовидної залози”, — розповів лікар.

“За фізіологією, дітям, підліткам та вагітним жінкам треба більше йоду. Тому їхня щитовидна залоза накопичила більше радіоактивного ізотопу”, — додав він.

Продовження на наступній сторінці: 1 2