На появу сивини можуть впливати гени і спадковість, але все ж таки у випадку передчасно посивілого волосся буде зовсім не зайвим здати деякі аналізи, вважають медики. Зокрема, тим, хто почав рано сивіти, фахівці рекомендують перевірити рівень кальцію, феритину і вітаміну D у крові.

Дослідження за участю майже 5 тисяч дітей у віці від 12 до 19 років показали: рання сивина виявлялася у тих учасників, чий організм відчував дефіцит зазначених вище мікроелементів. Тому, вважають вчені, важливо перевіряти організм на можливу нестачу елементів.

Дефіцит нутрієнтів (наприклад, вітаміну D), за словами фахівців, впливає не тільки на появу сивини. Рано сивіючі люди більшою мірою схильні до серцево-судинних захворювань.

«Одні і ті ж фактори, включаючи дефіцит вітамінних речовин, що гальмують виробництво меланоцитів (пігментних клітин) у волоссі і руйнують судини при атеросклерозі», – застерегли експерти.

Якщо волосся людини активно сивіє до настання 40 років, медики вважають таку сивину приводом для звернення за перевіркою свого організму. При цьому фахівці рекомендують перевіряти рівень холестерину, а також стан судин – робити комп’ютерну томографію коронарних судин, УЗД судин шиї.

Також рання сивина може бути маркером ослаблення імунітету. Вчені пояснюють: імунний захист в організмі активізує специфічний білок, який в той же час спонукає меланоцити виробляти пігмент, що забарвлює шевелюру. Відсутність пігменту у волоссі сигналить про брак білка, а, значить, і клітини імунітету без його впливу стають млявими і вразливими перед інфекціями.

Джерело: МедікФорум