Вчені з Технологічного інституту Джорджії та Національного інституту здоров’я меншин та нерівності в охороні здоров’я виявили відмінності в рівні смертності та фактори ризику серед трьох етнічних груп: білих, чорношкірих та азіатів.

В основу дослідження лягли дані з Британського біобанку про більш ніж 477 000 осіб віком від 40 до 69 років. Воно показало, що у білих смертність від усіх причин вища, ніж у азіатів та чорношкірих, пише PLOS.

При цьому основними причинами смерті у всіх трьох груп фахівці назвали ішемічну хворобу серця та рак травного тракту. Наявність психіатричних діагнозів та розладів поведінки збільшувала відносний ризик смертності на 60% для азіатів, а інфекційні та паразитарні захворювання збільшували ймовірність смерті у два з половиною рази для чорношкірих.

Наукова робота також показала, що певні процедури, такі як ендоскопія верхніх відділів шлунково-кишкового тракту та колоноскопія, були пов’язані зі зниженням ризику смертності у всіх трьох групах.

Ще з цікавого можна відзначити, що вживання вершкового масла як основний спред подвоювало ризик смертності від раку травного тракту серед азіатів порівняно з іншими спредами або маргарином.