Пантотенова кислота, також відома як вітамін B5, являє собою важливий вітамін B-комплексу, необхідний організму для основних життєвих процесів. Він перетворює вуглеводи, білки і жир, які ми споживаємо у джерела енергії. Він також відіграє важливу роль у виробництві гормонів і в створенні сильної імунної системи. Дефіцит пантотенової кислоти пов’язаний зі слабкістю тіла, втомою, високим кров’яним тиском і серйозним окислювальним стресом. Для здорового тіла важливо отримувати добову дозу пантотенової кислоти з продуктів і добавок. Ми з’ясували, у чому користь вітаміну В, і як його правильно вживати, щоб отримати максимум корисних речовин.

Представляємо вам 7 причин, щоб включати джерела пантотенової кислоти в ваш щоденний раціон.

1. Бореться з акне

Вітамін B5 – це водорозчинний вітамін B-комплексу, який допомагає в лікуванні лицьових вугрів. Він захищає зовнішній шар шкіри від пошкоджень, спричинених токсинами навколишнього середовища.

Пантотенова кислота відновлює гідратацію і робить шкіру м’якою та еластичною. Дослідження, засновані на фактичних даних, показали, що лікування добавками пантотенової кислоти протягом більше 12 тижнів зменшувало на 67% поразки обличчя.

Такий ефект пантотенової кислоти пояснюється її антибактеріальним потенціалом. Бактерії викликають акне, приводячи до прищів і почервоніння шкіри. Вітамін B5 зменшує вугрі, пригнічуючи дію запальних з’єднань і перешкоджаючи прогресуванню запальних реакцій.

Читайте також:  Ознаки, що вам час змінити матрац

Отримання адекватної кількості вітаміну B5 через продукти харчування і добавки може допомогти в лікуванні акне. Якщо вас турбує ця проблема, обов’язково спробуйте попити якийсь час достатню кількість вітаміну, щоб після цього оцінити стан шкіри.

2. Зменшує рівень холестерину

Високий рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ збільшує ризик серцевих захворювань та інсульту.

Цей вітамін інгібує фермент, який підсилює вироблення холестерину в організмі. Корисні мікроорганізми, присутні в кишечнику, допомагають знизити рівень холестерину в організмі. Повідомлялося, що пантотенова кислота сприяє росту і виживання цих бактерій.

Крім того, пантотенова кислота підсилює розпад жиру в організмі, сприяє його використанню з метою енергії і зменшує зберігання жиру в організмі. Тому, якщо ви худнете, то можете додатково вживати кислоту, щоб покращити результат.

3. Користь для здоров’я серця

Пантотенова кислота відіграє важливу роль у підтримці серця в нормальному робочому стані. Добре відомо, що високий рівень холестерину в організмі підвищує ризик серцево-судинних недуг. Пантотенова кислота захищає серце, підтримуючи рівень холестерину в нормальному діапазоні.

Цей вітамін B-комплексу додатково знижує високий кров’яний тиск. Він розширює артерії і забезпечує плавний рух крові по всьому тілу. Це зменшує стрес і навантаження на серце і запобігає ослаблення серця.

Читайте також:  До чого призводить вживання молочних продуктів

Він також підтримує здоров’я серця, протидіє накопиченню шкідливих бляшок в артеріях. Отже, пантотенова кислота необхідна людям з поганим здоров’ям серця.

4. Покращує витривалість

Дефіцит вітаміну B5 пов’язаний з фізичним нездужанням, відчуттям слабкості, дискомфортом і нестачею енергії. Пантотенова кислота виробляє фермент, який перетворює поживні речовини з їжі, яку ви їсте, в енергію для використання організмом. Це збільшує м’язову силу і зменшує втому тіла. Вітамін B5 допомагає у відновленні тканин і підтримує функціонування метаболізму на оптимальних рівнях. Вживання в їжу продуктів, багатих пантотеновою кислотою, може активувати ваше тіло і підтримувати активність.

5. Збільшує ріст волосся

Пантотенова кислота – дивовижний вітамін для волосся. Це підвищує природний ріст волосся і покращує структуру волосся, зволожує їх. Крім того, пантотенова кислота запобігає передчасній сивині волосся і допомагає відновити природний колір волосся.

Це додатково прискорює виробництво меланіну, який додає волоссю свій природний колір. Пантотенова кислота регулює роботу сальних залоз, які підтримують здоров’я волосся, зберігаючи його блискучим і зволоженим.

Вітамін B5 також бореться із запаленням і інактивує дію запальних сполук, які пошкоджують волосся і впливають на їх структуру. Таким чином, споживання харчових джерел, що містять пантотенову кислоту, може принести користь волоссю. Виключіть цю проблему, якщо ваше волосся виглядають недостатньо добре. Можливо, що справа саме в дефіциті вітаміну.

Читайте також:  Відкладення жиру у певній частині тіла провокує небезпечну хворобу
6. Знижує високий кров’яний тиск

Дефіцит пантотенової кислоти пов’язаний з підвищенням артеріального тиску. Тому важливо підтримувати ваше тіло достатньою кількістю пантотенової кислоти для підтримки артеріального тиску в нормальному діапазоні.

Він діє як судинорозширювальний засіб, який розширює артерії і гарантує, що кров плавно протікає по всьому тілу. Така дія пантотенової кислоти знижує стрес і напруга на внутрішні стінки артерій.

Крім того, пантотенова кислота життєво необхідна для підтримання оптимальної функції надниркових залоз. Збільшення артеріального тиску спостерігається, якщо наднирники не працюють належним чином.

7. Захищає від запалення

Запалення вважається винуватцем різних захворювань. Пантотенова кислота блокує запальні процеси і допомагає в лікуванні та лікуванні різних захворювань і розладів. Цей вітамін відіграє важливу роль у зниженні концентрації запальних сполук.

Пантотенова кислота чинить антиоксидантну дію при запальному процесі. Під час хронічного запалення вільні радикали стають більш активними і завдають шкоди організму. Пантотенова кислота дезактивує вільні радикали, захищає організм і сприяє хорошому здоров’ю. Слідкуйте за тим, щоб ваш організм отримував достатню кількість цього вітаміну.