Людина може перенести інсульт, не помітивши цього.

Інсульт виникає, коли припиняється кровопостачання частини мозку – наприклад, через тромб або розрив кровоносної судини. Зазвичай ознаками цього стану стають лицьова асиметрія, параліч однієї сторони тіла, втрата нормальної спроможності говорити.

У той же час існують і менш очевидні, так звані «тихі» симптоми інсульту, які роблять його непомітним для оточуючих – про це повідомило видання Express, посилаючись на фахівців із серцево-судинних захворювань з організації Vital Heart and Vein. За їх словами, малопомітні ознаки зазвичай характеризують міні-інсульти, що виникають у зв’язку з ішемічними ураженнями судин головного мозку. Медики визначають, що такі інсульти можуть бути дуже небезпечними, оскільки їх не беруть до уваги і постраждалі люди не отримують потрібного лікування. Все це сприяє розвитку руйнівних процесів, важких ускладнень і створює передумови для важкого мозкового удару, значно значнішого за своїми масштабами.

Експерти перерахували п’ять «тихих» симптомів інсульту:

  • Раптова втрата рівноваги.
  • Тимчасова втрата основних рухів м’язів (включаючи сечовий міхур).
  • Невелика втрата пам’яті.
  • Раптові зміни настрою чи особистості.
  • Проблеми з когнітивними навичками та здібностями.

Якщо ви вважаєте, що у вас чи у когось із ваших близьких стався інсульт, слід якнайшвидше звернутися до лікарів, поділилися фахівці.