Чорний чай є одним з найпопулярніших напоїв у всьому світі. Однак далеко не всі знають про його корисні властивості.

Чорний чай містить антиоксиданти, які називаються поліфенолами, згідно з дослідженням, опублікованим у Міжнародному журналі медичних наук. У них присутні катехіни і флавоноїди, які захищають від розвитку хронічних захворювань.

Портал Eat This, Not That! зібрав дані різних досліджень і виділив переваги чорного чаю для здоров’я.

Знижує рівень “поганого” холестерину

Завдяки антиоксидантам, що містяться в чорному чаї, цей напій може підвищити “хороший” холестерин ЛПВЩ і знизити “поганий” холестерин ЛПНЩ, говориться в дослідженні, опублікованому в Nutrition Research. Це, в свою чергу, є ключовим фактором для зниження ризику розвитку серцевих хвороб і ожиріння.

Читайте також:  Скільки яєць можуть їсти люди з високим рівнем холестерину?

Зменшує запалення

Поліфеноли, які містяться в чаї протидіють окислювальному стресу в організмі. Це відіграє велику роль у зменшенні запалення.

Знижує ризик розвитку хронічних захворювань

Деякі поліфеноли можуть знизити ризик розвитку хронічних захворювань, таких як рак, аутоімунні розлади, серцево-судинні та нейродегенеративні захворювання.

Зазвичай в чашці чорного чаю міститься близько 50 мг кофеїну (в залежності від сорту часу заварювання). Лікарі стверджують, що в день можна пити близько 240 мл чаю в день. Напій краще вживати без цукру.