Дослідницькі дані свідчать, що споживання харчового магнію сприяє зниженню ризику ішемічної хвороби серця, як і ризику раптової серцевої смерті.

Вчені констатують, що особливо відчутну користь серцю присутність магнію в раціоні приносить жінкам (зокрема, жінкам у постменопаузі), повідомляє Food News.

«Тому жінки, які схильні до високого ризику серцевих захворювань, повинні обов’язково включати до свого раціону продукти, багаті на магній», – наводиться у виданні рекомендація фахівців.

Експерти пропонують звернути увагу на три групи продуктів.

Зелень. Листова зелень (шпинат, листові салати, капуста, листя пажитника і т. д.) насичена магнієм і може відігравати важливу роль у підтримці здоров’я серцево-судинної системи.

Бобові. Різноманітна квасоля, боби, нут, горох, сочевиця доступні та універсальні у приготуванні. Вживання бобових, на думку експертів, є однією з найкорисніших харчових звичок, оскільки ці продукти багаті на клітковину та мінерали, у тому числі на магній.

Риба та морепродукти. Зазвичай водорості або жирна риба заслуговують на похвалу як багате джерело омега-3 жирних кислот, що позитивно впливають на стан і функції кровоносних судин. Але також морепродукти є чудовим джерелом магнію. Для зниження ризику ішемічної хвороби серця слід вживати хоча б дві порції на тиждень.