Набряки, що виникають в різних частинах тіла, можуть вказувати на небезпечні захворювання, які приховано протікають – наприклад, на діабет, тромбоз, серцеву недостатність, гепатит та інші.

Набряки влітку вважаються типовою проблемою: цьому сприяє ряд об’єктивних, погодних і фізіологічних факторів. Але все ж їх поява не повинна залишатися без пильної уваги і спостереження, оскільки набряклість в різних частинах тіла – це ще й симптом, який може вказувати на якесь захворювання.

Серцева недостатність. При цьому порушенні серце не справляється з перекачуванням крові по тілу, і її застій в кровоносних судинах сприяє набряків – зазвичай в області живота, ніг.

Гіпотиреоз. Спостерігається зниження активності щитовидної залози, що і викликає застій рідини в тканинах.

Тиреоїдит Хашимото. Це аутоімунне захворювання. Імунна система організму починає атакувати щитовидку приводячи до її поступового руйнування. На хворобу можуть вказувати набряки однієї половини обличчя, однієї руки.

Хвороби печінки. Орган-фільтр допомагає виводити зайву рідину. Виникнення нездорової набряклості в образі людини може бути сигналом цирозу, гепатитів.

Хвороби нирок. Набряки найчастіше формуються навколо очей.

Діабет. При цукровому діабеті вони можуть поширюватися на різні частини – обличчя, ноги. Може виникати рівномірна набряклість тіла. Все це наслідок порушень роботи нирок, серця, характерних для даного захворювання.

Венозна недостатність. Поганий стан стінок судин нижніх кінцівок погано впливає на циркуляцію крові, виникають застійні явища і набряки. На цьому тлі може розвиватися тромбоз.

Фахівці радять звертатися за медичною допомогою, якщо набряк виникає раптово, швидко збільшується, його область стає гарячою і червоною, виникають симптоми загального неблагополуччя – задишка, головний біль, дискомфорт у грудях.