ГоловнаНовини Здоров'яНа які хвороби можуть вказувати набряки в різних частинах тіла

На які хвороби можуть вказувати набряки в різних частинах тіла

Набряки, що виникають в різних частинах тіла, можуть вказувати на небезпечні захворювання, які приховано протікають – наприклад, на діабет, тромбоз, серцеву недостатність, гепатит та інші.

Набряк

Набряки влітку вважаються типовою проблемою: цьому сприяє ряд об’єктивних, погодних і фізіологічних факторів. Але все ж їх поява не повинна залишатися без пильної уваги і спостереження, оскільки набряклість в різних частинах тіла – це ще й симптом, який може вказувати на якесь захворювання.

Серцева недостатність. При цьому порушенні серце не справляється з перекачуванням крові по тілу, і її застій в кровоносних судинах сприяє набряків – зазвичай в області живота, ніг.

Читайте також:  Дієтологиня розповіла, як потрібно вживати чай і кому він протипоказаний

Гіпотиреоз. Спостерігається зниження активності щитовидної залози, що і викликає застій рідини в тканинах.

Тиреоїдит Хашимото. Це аутоімунне захворювання. Імунна система організму починає атакувати щитовидку приводячи до її поступового руйнування. На хворобу можуть вказувати набряки однієї половини обличчя, однієї руки.

Хвороби печінки. Орган-фільтр допомагає виводити зайву рідину. Виникнення нездорової набряклості в образі людини може бути сигналом цирозу, гепатитів.

Хвороби нирок. Набряки найчастіше формуються навколо очей.

Діабет. При цукровому діабеті вони можуть поширюватися на різні частини – обличчя, ноги. Може виникати рівномірна набряклість тіла. Все це наслідок порушень роботи нирок, серця, характерних для даного захворювання.

Читайте також:  Медики назвали чай, який захищає від смертельних захворювань

Венозна недостатність. Поганий стан стінок судин нижніх кінцівок погано впливає на циркуляцію крові, виникають застійні явища і набряки. На цьому тлі може розвиватися тромбоз.

Фахівці радять звертатися за медичною допомогою, якщо набряк виникає раптово, швидко збільшується, його область стає гарячою і червоною, виникають симптоми загального неблагополуччя – задишка, головний біль, дискомфорт у грудях.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News