ГоловнаНовини Здоров'яЧорний хліб не корисніший за білий: лікар розповів про хлібні міфи

Чорний хліб не корисніший за білий: лікар розповів про хлібні міфи

Не потрібно думати, що чорний хліб корисніший за білий – це не більш, ніж міф, стверджує лікар-гастроентеролог Олексій Парамонов. Також фахівець закликав не довіряти іншим популярним теоріям про хліб.

Сірий хліб

Експерт пояснив, чому чорний хліб не корисніший за білий. За словами лікаря, за складом, вмістом вуглеводів і загальної калорійності білий хліб і чорний особливо не відрізняються. Різниця між цими видами хліба полягає лише в тому, що джерелом вуглеводів в чорному хлібі є житнє борошно, що робить продукт більш кислим.

Парамонов додав, що хліб має високий глікемічний індекс і його вживання сприяє підвищенню цукру в крові, провідного при надлишку до накопичення жиру в печінці. При ожирінні хліб краще не їсти зовсім, іншим людям – їсти строго помірно. Навіть невелике перевищення добової норми калорій за рахунок зайвого шматочка хліба через місяці і роки перетворюється на зайву вагу на тілі і підвищує ризик цукрового діабету другого типу, застеріг лікар.

Читайте також:  Продукти, від яких варто відмовитися заради порятунку печінки

«Це міф, що при цукровому діабеті можна замінити білий хліб чорний і ні в чому собі не відмовляти», – сказав експерт.

Парамонов визнав міфом і твердження про те, що дріжджовий хліб викликає підвищене газоутворення. Він констатував, що газоутворенню сприяє хліб сам по собі. Така реакція кишечника виникає при засвоєнні «швидких вуглеводів», що містяться в хлібі. Що стосується дріжджів, то вони неминуче гинуть при випічці, сказав фахівець. У так званому бездріжджовому хлібі, за словами лікаря, використовуються ті ж дріжджі, але тільки у вигляді закваски.

Чи потрібно боятися їсти хліб з м’ясом? Існує думка, що подібне поєднання продуктів ускладнює перетравлення. Але Олексій Парамонов спростував справедливість такого судження. У бесіді з виданням «Аргументи і факти» він повідомив, що роздільне харчування є ненауковою практикою, і насправді ферменти підшлункової залози, що виділяються для перетравлення хліба і м’яса, «працюють, не заважаючи один одному».

Читайте також:  Вчені з США розповіли про шкідливий вплив пестицидів на організм

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News