Не потрібно думати, що чорний хліб корисніший за білий – це не більш, ніж міф, стверджує лікар-гастроентеролог Олексій Парамонов. Також фахівець закликав не довіряти іншим популярним теоріям про хліб.

Експерт пояснив, чому чорний хліб не корисніший за білий. За словами лікаря, за складом, вмістом вуглеводів і загальної калорійності білий хліб і чорний особливо не відрізняються. Різниця між цими видами хліба полягає лише в тому, що джерелом вуглеводів в чорному хлібі є житнє борошно, що робить продукт більш кислим.

Парамонов додав, що хліб має високий глікемічний індекс і його вживання сприяє підвищенню цукру в крові, провідного при надлишку до накопичення жиру в печінці. При ожирінні хліб краще не їсти зовсім, іншим людям – їсти строго помірно. Навіть невелике перевищення добової норми калорій за рахунок зайвого шматочка хліба через місяці і роки перетворюється на зайву вагу на тілі і підвищує ризик цукрового діабету другого типу, застеріг лікар.

Читайте також:  Проти тромбів і холестерину: чим корисний один популярний овоч

«Це міф, що при цукровому діабеті можна замінити білий хліб чорний і ні в чому собі не відмовляти», – сказав експерт.

Парамонов визнав міфом і твердження про те, що дріжджовий хліб викликає підвищене газоутворення. Він констатував, що газоутворенню сприяє хліб сам по собі. Така реакція кишечника виникає при засвоєнні «швидких вуглеводів», що містяться в хлібі. Що стосується дріжджів, то вони неминуче гинуть при випічці, сказав фахівець. У так званому бездріжджовому хлібі, за словами лікаря, використовуються ті ж дріжджі, але тільки у вигляді закваски.

Чи потрібно боятися їсти хліб з м’ясом? Існує думка, що подібне поєднання продуктів ускладнює перетравлення. Але Олексій Парамонов спростував справедливість такого судження. У бесіді з виданням «Аргументи і факти» він повідомив, що роздільне харчування є ненауковою практикою, і насправді ферменти підшлункової залози, що виділяються для перетравлення хліба і м’яса, «працюють, не заважаючи один одному».

Читайте також:  Про один з найкорисніших видів вівсянки розповіли фахівці

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News