Рафіновані вуглеводи, продукти глибокої обробки, алкоголь, підсолоджені напої та страви, що готуються у фритюрі можуть провокувати запальну реакцію в організмі. Матеріал зарубіжних експертів опублікував портал Food.news.

Вживання, а точніше зловживання певними продуктами є однією з основних причин виникає в організмі запалення. Таке запалення є імунною реакцією у відповідь на речовини, які вона сприймає як токсини.

Найбільш небезпечними в цьому плані продуктами медики вважають джерела рафінованих вуглеводів – перш за все, солодощі промислового виробництва і вироби з білого борошна. Їх вживання асоціюється з різким зростанням рівня глюкози в крові та розвитком резистентності до інсуліну, що може провокувати хронічну запальну реакцію. При хронічному запаленні відбувається пошкодження клітин і утворення рубцевої тканини у внутрішніх органах і судинах. Наслідками цього процесу можуть стати серцево-судинні захворювання, пухлини. Крім того, запалення зачіпає виробництво гормонів, сприяє ожирінню і діабету.

Читайте також:  Біль у спині виникає як симптом у разі трьох видів раку

“Замість того, щоб купувати білий хліб і дешеві макарони, купуйте крупи – цільну пшеницю і ячмінь», – дають пораду дієтологи.

Також до запалення може призводити оброблена їжа: фахівці виділяють серед таких продуктів різні ковбаси, копченості. Ще один провокатор запалення – алкоголь.

«Зловживання спиртним може викликати зміни в оболонці кишечника, що дозволяє бактеріям проникати в кровотік і запускати запальну реакцію», – пояснили експерти.

Також в список продуктів, здатних викликати запальний процес в організмі вони внесли їжу, підготовлювану у фритюрі і безалкогольні напої з цукром і консервантом бензоат натрію.

Джерело: МедікФорум