Дослідження вчених з Брістольського університету у Великобританії показало, що найкращим засобом проти старіння з наявних на сьогоднішній день є фізична активність. Про цю роботу вчених пише Science Alert.

Зібравши для участі в експерименті 1600 осіб віком від 60 до 64 років, вчені забезпечили їх датчиками серцевого ритму, щоб проаналізувати їх рівень фізичної активності. Потім ці дані співвіднесли з низкою найважливіших параметрів здоров’я – наявністю серцевих захворювань, рівнем холестерину в крові, присутністю запальних компонентів і т. д. В результаті фахівцями був зроблений висновок про те, що достатня фізична активність і є горезвісний еліксир молодості.

«У добровольців з високим рівнем фізичної активності ми спостерігали низький вміст біомаркерів, пов’язаних з серцево-судинними порушеннями. При цьому не мало вирішального значення, чи тренувалися люди для нарощування м’язової маси або виконували аеробні вправи, включаючи ходьбу, біг, плавання і їзда на велосипеді», – розповіли автори проекту.

Зазначимо, що попередньо проводилося дослідження вчених Південно-Західного медичного центру Університету Техасу продемонструвало ефективність фізичних вправ для гальмування процесу старіння серця.